KTO Meclis Toplantısı

KTO Meclis Toplantısı
KTO Meclis Toplantısı
- Konya Ticaret Odası Başkanı Öztürk, Konya'nın temmuz ve ağustos ihracatının artacağını öngördüklerini söyledi

KONYA (AA) - Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Konya'nın temmuz ve ağustos aylarında ihracatını artıracağını öngördüklerini belirtti.

Öztürk, KTO mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı'nda Oda faaliyetleri ile gündemdeki ekonomik ve sosyal konuları değerlendirdi.

2015'in ilk çeyreği verilerinin somutlaşmaya başladığını aktaran Öztürk, dünyadaki ekonomik dalgalanmalar, 2015'te ihracat konusunda tüm dünyada genel bir daralmaya sebep olduğunu bildirdi.

Öztürk, Konya'nın pazarlarından Suriye , İran ve Irak'taki belirsizliklere rağmen ilk çeyreğin son ayında ihracatını toparlamaya başladığını işaret ederek, şöyle konuştu:

"Konya'nın, seçim sürecinin ardından temmuz-ağustos aylarında ihracatını yüzde 10'lar seviyesinde artırmasını öngörmekteyiz. Seçim sürecini, geçen seçimlere göre daha sorunsuz yaşamaktayız. Seçimlere kısa bir süre kala önemli bir noktayı vurgulamak istiyorum. Partilerin barajı geçme konusunun daha önemli bir hal almaya başladığı bu seçimlerde hepimizin sandığa gitme oranını artırmamız lazım. Seçime katılımın yüksek olması, Türkiye için daha hayırlı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bu sebeple tüm vatandaşlarımıza, seçimlere katılması çağrısında bulunuyorum."


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Irak

  ,

  İran

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  KONYA

  ,

  ağustos

  ,

  sosyal

  ,

  2015