KTO meslek komiteleri istişare toplantıları devam ediyor

KTO meslek komiteleri istişare toplantıları devam ediyor
KTO meslek komiteleri istişare toplantıları devam ediyor
KONYA (AA) - Konya Ticaret Odası (KTO) tarafından sektöre sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin oluşturulması amacıyla düzenlenen meslek...

KONYA (AA) - Konya Ticaret Odası (KTO) tarafından sektöre sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin oluşturulması amacıyla düzenlenen meslek komiteleri istişare toplantıları devam ediyor.

KTO'nun düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantısında, sağlık hizmetleri sektöründen temsilciler bir araya geldi. 

KTO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu üyesi Selçuk Öztürk, toplantıda yaptığı konuşmada, tıbbi cihaz üretimi ve sağlık turizminde Konya'yı geliştirerek sanayi için kazanç sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Öztürk, sağlık sektörünün milli gelirin büyüme hızından daha yüksek bir büyümeye sahip olduğunu ifade ederek, "İnsanların yaşam standartları, gelir seviyeleri yükseldikçe sağlık sektörü de gelişmektedir. Türkiye'de de sektör hızla yükselmektedir. Bununla birlikte sağlık turizmi de ilerlemektedir. Konya'nın sağlık turizminden aldığı payın daha yüksek olmasını istiyoruz" dedi.

1 Kasım seçimlerinden sonra ekonominin gelişimi için sağlanan ortamda sektörleri daha iyiye götürebilmenin avantajını yakaladıklarını belirten Öztürk, şunları kaydetti:

"Yeni hükumetin kurulması ve önümüzdeki dört yıl boyunca programlı bir seçimin olmayacak olması, sektörel gelişim açısından önemli bir fırsat sunmaktadır. Bunu iyi değerlendirebilirsek hem ülkemiz olarak hem de şehrimiz olarak 2023 hedeflerimize ulaşma noktasında sektörlerimizin katkısını en üst seviyeye çıkarmış olacağız. Sektörlerin gelişimi için sorunlarına çözüm üretme noktasında istişare toplantıları düzenlemekteyiz. Bugünkü toplantımız ile bir araya geldiğimiz üyelerimizden görüş ve önerilerini dinleme imkanı bulacağız."

Meslek komitesi adına konuşan Meclis üyesi Seyit Karaca da komitelerin tüm sağlık hizmetlerini kapsadığını, sorunların ise genel olarak kalifiye eleman eksikliği, kurdan kaynaklı girdi maliyetleri ve mevzuattan kaynaklandığını bildirdi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, komite üyeleri ve komitelere bağlı oda üyeleri katıldı.

 Konuşmaların ardından söz alan katılımcılar, sektörleriyle ilgili taleplerini dile getirdi.