Kulu'dan İsveç'e göçün 50. yıl dönümü Kulu'da kutlandı

Kulu'dan İsveç'e göçün 50. yıl dönümü Kulu'da kutlandı
Kulu'dan İsveç'e göçün 50. yıl dönümü Kulu'da kutlandı
KONYA (AA) - Kulu'dan İsveç'e göçün 50. yıl dönümü olması dolayısıyla Kulu Belediye Başkanlığı ve İsveç Büyükelçiliği tarafından resim sergisi ve...

KONYA (AA) - Kulu'dan İsveç 'e göçün 50. yıl dönümü olması dolayısıyla Kulu Belediye Başkanlığı ve İsveç Büyükelçiliği tarafından resim sergisi ve resepsiyon düzenlendi.

Program öncesi İsveç Büyükelçisi Larşh Wahlund ve beraberindeki heyet, Kulu Fahri Konsolosluğu bürosunu ziyaret etti. Ziyarette, İsveç'te yaşayan Kululuların vize ve benzeri işlemlerindeki sorun ve problemler konuşuldu.

Belediye hizmet binası düzenlenen resepsiyon ve resim sergisinde konuşan İsveç Kulu Fahri Konsolosu Erdal Akdeve, İsveç'in nüfusunun 9 milyon olduğunu, bu nüfusun yüzde 20'sinin İsveçli olmadığını belirtti.

Avrupa ülkeleri arasında yabancılarıyla en iyi geçinen ülkenin İsveç olduğunu ifade eden Akdeve, vatandaşlık hakkının diğer Avrupa ülkelerine göre en kolay elde edildiği ülkelerden birinin İsveç olduğunu bildirdi.

Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız ise "Orada biz kendimizi yabancı hissetmiyoruz ama illaki kimliğimizi korumak adına yapılması gereken işler var. Bunların konuşarak çözülmesini talep ediyoruz" dedi.

Kulu Kaymakamı Hüseyin Avcı ise ziyaretlerinden dolayı büyükelçiye teşekkür etti.

İsveç Büyükelçisi Larşh Wahlunt da birkaç gün önce Ankara 'da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını aktardı.


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  Ankara

  ,

  KONYA

  ,

  Belediye

  ,

  Resim

  ,

  Avrupa

  ,

  hizmet