"Kusura bakma, zorda kaldık" deyip paraları gasbettiler

"Kusura bakma, zorda kaldık" deyip paraları gasbettiler
"Kusura bakma, zorda kaldık" deyip paraları gasbettiler
- Konya'da market çalışanını bıçakla tehdit ederek kasadaki paraları alan iki kardeş, iş yerinin güvenlik kameralarınca görüntülendi - Gaspçıların "Kusura bakma, zorda kaldık" sözleri görüntüye sesli olarak yansıdı

KONYA (AA) - Konya'da market çalışanını bıçaklarla tehdit ederek kasadaki paraları alan iki kardeş, yerinin güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi Turgut Reis Caddesi'ndeki markete giren iki kişi, sigara reyonunu düzenleyen çalışanın yanına gitti.

Ellerindeki bıçaklarla çalışanı tehdit eden şüphelilerden biri, "Bizi hiç uğraştırma. Çok kötüyüz. Çekil oradan" diyerek, kasayı açtı ve paraları aldı.

Bu sırada konuşmaya devam eden gaspçılardan biri, "Bizden şikayetçi filan da olma. Biz çıkalım sonra ol. Zaten olan patronuna olur, sana olan bir şey yok. Kusura bakma, zorda kaldık, yaptık. Sakın dışarıya çıkma, arkadan gelir vururum seni" diyerek, tehditlerini sürdürdü. Şüpheliler, ardından hızla olay yerinden uzaklaştı.

Bir süre olayın şokunu üzerinden atamayan iş yeri çalışanı, daha sonra polisi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, sesli kayıt yapan güvenlik kamerası görüntülerini izledi.

Polis, kardeş olduğunu belirlediği T.Ö. (33) ile T.Ö'yü (28) Selçuklu ilçesinde yakaladı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğinde ifadeleri alınan iki şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.