Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Konya Valisi Erol: "Peygamberimiz sadece geçmişe değil, günümüze ve geleceğe ışık tutmakta, yol göstermekte, sorunların ve sıkıntıların aşılmasında en temel başvuru kaynağı olmaktadır"

KONYA (AA) - Konya Valisi Muammer Erol, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erol mesajında, Kutlu Doğum Haftası'nı idrak etmenin sevincini, huzurunu ve manevi hazzının hep birlikte yaşandığını belirtti.

Kutlu Doğum Haftalarının Hz. Muhammed'e olan sevginin pekişeceği, karşılıklı sevgi, saygı, kardeşlik ve hoşgörü duygularının güçleneceği özel ve güzel müstesna günler olduğunu ifade eden Erol, şunları kaydetti:

"Bu yılki teması ise 'Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku' olarak belirlenmiştir. Bilindiği üzere; bizler insanlık tarihinde birlikte yaşamayı bir toplumsal ve siyasal pratiğe dönüştüren bir ecdadın torunlarıyız. 600 yıl üç kıtada hakimiyet kuran Osmanlı İmparatorluğu, geniş bir devlet coğrafyasında birçok farklı kimliğin birlikte yaşatılabildiği özgün örneklerden birisi olmuştur. Kuşkusuz bu zengin tarihsel mirasa kaynaklık ve kılavuzluk eden önder, Hz. Peygamberdir. Yaklaşık 14 asır geçmesine rağmen, onun tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama biçimi herkes için çok önemli öğütler içermekte ve rehber niteliği taşımaktadır. Peygamberimiz sadece geçmişe değil, günümüze ve geleceğe ışık tutmakta, yol göstermekte, sorunların ve sıkıntıların aşılmasında en temel başvuru kaynağı olmaktadır."

Erol, bu müstesna haftanın çeşitli nedenlerle toplumdan dışlandıklarını düşünen insanların kazanılması ve çağın ayrıştırıcı ruhundan uzaklaşılması anlamında iyi değerlendirilmesi gerektiğine inandığını aktardı.


    ETİKETLER:

    KONYA

    ,

    Zengin