Kuyumcudaki silahlı soygun girişimi

Kuyumcudaki silahlı soygun girişimi
Kuyumcudaki silahlı soygun girişimi
- Konya'da güvenlik kamerasınca görüntülenen, kuyumcudaki silahlı soygun girişimiyle ilgili 3 zanlı yakalandı - Suçlarını itiraf eden zanlıların, "Biz bu işlerin adamı değiliz. Görüntüleri izleyince bu işi nasıl yaptığımıza biz de inanamadık" dedikleri öğrenildi

KONYA (AA) - Konya'da güvenlik kamerasınca görüntülenen kuyumcudaki silahlı soygun girişimiyle ilgili yakalanan 3 zanlı, "Biz bu işlerin adamı değiliz. Görüntüleri izleyince bu işi nasıl yaptığımıza biz de inanamadık" diyerek kendilerini savundu.

Merkez Selçuklu ilçesi Dumlupınar Mahallesi Kalebaşı Sokak'taki kuyumcu dükkanında silahlı soygun girişiminde bulunan maskeli üç kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, iş yeri güvenlik kamerası kayıtlarından zanlıları ve kaçtıkları aracı tespit etti.

Poliste daha önceden kaydı bulunan İsmail B. (25), Hasan K. (24) ile Ali K. (22), Selçuklu ilçesinde gözaltına alındı. Olayda kullanılan ruhsatsız pompalı silah ve maskeler ele geçirildi. Zanlıların, maskeleri bir caminin gasilhanesine attığı öğrenildi.

- "Olay günü gözümüz korktu"

Soygunu olaydan üç gün önce planladıkları ve kuyumcunun çevresinde dolaştıkları belirtilen zanlıların ifadelerinde, "Olay günü gözümüz korktu. Birbirimize cesaret verip, araçtan inebildik. Biz bu işlerin adamı değiliz. Görüntüleri izleyince bu işi nasıl yaptığımıza biz de inanamadık" dedikleri öğrenildi.

Polisteki işlemleri tamamlanan İsmail B, Hasan K, ile Ali K, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, "nitelikli gasp" suçundan adliyeye sevk edildi.

Dört gün önce, girdikleri kuyumcuda silahlı soygun girişiminde bulunan maskeli üç kişi, iş yeri sahibinin önce temizlik paspası sonra da tabancayla müdahalesi sonrası kaçmıştı. Hırsızlık girişimini nasıl engellediği güvenlik kamerasınca görüntülenen iş yeri sahibi, daha önce de soygun girişimi olduğunu ve şaka sanarak rahat davrandığını söylemişti.