LÖSEV İyilikler Tırı Ereğli'de

- LÖSEV İyilikler Tırı, Anadolu'ya Tır Dolusu LÖSEV Yardım Projesi kapsamında Ereğli'ye geldi

KONYA (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) İyilikler Tırı,  Anadolu 'ya Tır Dolusu LÖSEV Yardım Projesi kapsamında geldiği Ereğli'de yardıma muhtaç lösemili ailelere gıda ve giysi yardımında bulundu. 

Ereğli Yunus Emre Parkı önüne getirilen tır, gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak ve kırmızı et gibi yardım malzemelerini lösemili çocuklar ve ailelerine dağıttı.

 LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Macide Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İyilikler Tırı'nın Ereğli'den önce Karaman'da olduğunu söyledi.

Ereğli'den sonra Mersin, Adana , Aksaray ve Kayseri'ye gideceklerini ifade eden Ercan, "Yıl içinde ihtiyaç sahibi ailelere kolilerle yardımlar ulaştırıldı. Lösemili çocukları görmek için illerinde ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretleri tırımızla yapıyoruz. Çok keyifli birliktelikler oluyor. Hem o ilde bulunan gönüllülerimiz destek vermiş oluyor hem de bağışçılarımız kumbaramız vasıtasıyla bağışlarını iletebiliyorlar" diye konuştu.

Lösemi tedavisi gören Rahime Halıcı ise 15 yaşında kansere yakalandığını ve 3 yıl tedavi gördüğünü belirtti.

Bu süreçte LÖSEV'in her zaman yanında olduğunu aktaran Halıcı, "Başta Üstün Özer olmak üzere LÖSEV'e teşekkür ediyorum. Lösemi hakkında Ereğli halkı bilinçsiz. Maskeli birini gördüklerinde farklı yaklaşıyorlar. Daha duyarlı olmalarını istiyoruz" dedi.