LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Konya'da

LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Konya'da
LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Konya'da
- Lösemili Çocuklar Vakfının (LÖSEV) "İyilikler Tırı" Konya'ya geldi

KONYA (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfının (LÖSEV) " Anadolu 'ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı Projesi" kapsamında oluşturulan "İyilikler Tırı" Konya'ya geldi.

Kentte bir alışveriş merkezi önünde konuşlandırılan tırdaki, giyim, tekstil, gıda, kırtasiye, oyuncak, et, kuru gıda gibi malzemeler lösemili çocuklara ve ailelerine dağıtıldı.

LÖSEV Sosyal Hizmetler Yönetmeni Arzu Tuna, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında Türkiye 'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi lösemili ailelere yardımları ulaştırdıklarını söyledi.

Tırlarda gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak ve kırmızı et yardımlarının, LÖSEV'e kayıtlı aileler için hazır bulunduğunu, lösemi tedavisinde protein ağırlıklı beslenmenin önemini vurgulayan Tuna, şunları kaydetti: 

"Çocuklarımızın 12 ay boyunca taze et ve et ürünleriyle beslenmelerini sağlıyoruz. Bağışçılarımız sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerimizin et tüketmesini, LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanemizde ise ailelerimize tek kuruş bile harcatmadan iyileşmelerini ve hayat bulmalarını sağlıyoruz."

Halkla İlişkiler Yönetmeni Macide Ercan ise LÖSEV'in son 5 yıldır vatandaşlar tarafından en beğenilen ve güvenilen sivil toplum örgütü seçildiğine işaret ederek, "Yüzde 92 başarıya ulaşmış Lösemili Çocuklar Hastanesi, okulu, LÖSEV Köyü ve Onkoloji Kenti ile artık lösemi değil çocuklarımız kazanıyor" dedi.

Ercan, Kurban Bayramı'nda da LÖSEV'e vekalet verilerek kurbanların dini usullere uygun kestirilebileceğini, yapılan bağışlarla kanserle mücadele eden çocukların hayatlarına dokunulabileceğini aktardı.

LÖSEV İyilikler Tırı'nın yarınki durağının Mersin olduğunu belirten Ercan, "İsteyen vatandaşlarımız, yardım ulaştırdığımız illerde tırımızı gördükleri noktada bağışlarını iletebilir ve lösemili çocuklarımıza yardım elini uzatabilirler" diye konuştu.