Maçın Ardından

Maçın Ardından
Maçın Ardından
- Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman: "Eşitliği sağlamak ve öne geçmek için yeteri kadar pozisyonumuz oldu ancak kalemize gelen ilk 3 topun 2'sinin gol olmasıyla taraftarımız önünde savrulduk"

KONYA (AA) - Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş 'a 2-1 yenildikleri maça ilişkin, "Eşitliği sağlamak ve öne geçmek için yeteri kadar pozisyonumuz oldu ancak kalemize gelen ilk 3 topun 2'sinin gol olmasıyla taraftarımız önünde savrulduk" dedi.

Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Beşiktaş karşılaşması öncesindeki iki maçta da 5'er gol yiyerek kolay rastlanmayan bir durumla karşılaştıklarını söyledi.

Beşiktaş maçı öncesi bu durumun duygusal ve fiziksel anlamda kendilerini zorladığını belirten Kocaman, "Beşiktaş, ligin en organize, en hızlı atağa çıkan ve topun akışını en iyi yapan takımı. Dolayısıyla sahasının merkezini kontrol altına almak zorundaydık. Maça başladığımız ve bitirdiğimiz andan itibaren Beşiktaş'a karşı oyunun kontrolünü elimizde tuttuk" diye konuştu.

Kocaman, futbol adına doğruları yaptıklarını ama gol vuruşlarında başarısız olduklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Eşitliği sağlamak ve öne geçmek için yeteri kadar pozisyonumuz oldu ancak kalemize gelen ilk 3 topun 2'sinin gol olmasıyla taraftarımız önünde savrulur gibi olduk. Tekrar toparlandık, penaltıyla kendimize geldik. Ritim bulduk ama ondan sonra zaman  yetmedi. Bu tür büyük maçlarda yenilmek ayıp değil. Ayıp olan elinizde, cebinizde ve hücrelerinizde var olanları vermemekti. Bugün bunu bütün takım yaptı yine de olmadı. Hem futbolcu arkadaşlarımı hem de Beşiktaş'ı kutluyorum"

- "Transferlerle ilgili haberler yanlış"

Kocaman, Torku Konyaspor'un etrafında dönen transferlerle ilgili haberlerin yanlış olduğunu, şu anda herhangi bir pozisyonda arayışlarının olmadığını aktardı.

Bu hafta içinde yönetimle oturup neleri yapacaklarını konuşacaklarını ifade eden Kocaman, şunları kaydetti:

"Yarının takımını kurgularken bunun kolay olmayacağını biliyorduk. Futbolun doğrularını ve gerçeklerini bütün oyuncu arkadaşlarımıza anlatacağız. Buna ikna olan, kafasında futbol oynamak isteyen ve yardımlaşmayı seven bir takım haline getireceğiz. Buna açık olan, isteyen herkese kapımız açık. Eğer kafasında başka planları olan varsa yapabileceğimiz bir şey yok. 16 puana da kimse aldanmasın. İkinci yarıdan itibaren yavaş yavaş futbolun doğrularına giden, birbirine yardım eden, tasada ve sevinçte birbirini destekleyen bir takım olmaya çalışacağız. Bunu yapabilirsek ilerleyeceğiz."