Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman: - "Akhisar Belediyespor galibiyete biraz daha yakındı" - Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Arslan: - "Kendi takımım adına daha hazır olduğumuzu ve iyi şeyler yaptığımızı söyleyebilirim"

KONYA (AA)  - Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman , 1-1 sona eren Akhisar Belediyespor maçına ilişkin, "Akhisar Belediyespor galibiyete biraz daha yakındı" dedi.

Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, müsabakada iki farklı yarı oynadıklarını söyledi.

Maç öncesi Akhisar Belediyespor'un ilk 10-15 dakikada üstünlük kuracağını tahmin ettiklerini belirten Kocaman, bu durumu oyuncularıyla paylaştığını ifade etti.

Kocaman, rakip takımın savunmanın arkasına hamleler yapacağını bildiklerini, bu durumu çözemediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bir türlü oyunun kontrolünü ele alamadık. Ön tarafta topu tutma becerimiz düşüktü ve yük orta saha ve defans oyuncularına binmeye başladı. Top sürekli bizim sahamıza kolay geldi. Geniş alanda topu dolandırmaya başladılar. İlk yarı istediğimiz şekilde oynayamadık ve duran toptan golü yedik. İkinci yarıda ise daha hareketliydik. Agresif oynamaya başladık. Topu kaybettiğimiz yerde baskımız başladı. Akhisar Belediyespor topu kullanamaya başladı ve oyunun kontrolü bize geçti. Beraberliği yakaladığımız gibi galibiyeti de elde edebilirdik. Bunu başaramadık."

Oyunun bütününde Akhisar Belediyespor'un kendilerine göre daha net pozisyona girdiğini aktaran Kocaman, "Akhisar Belediyespor galibiyete biraz daha yakındı. Onları tebrik ediyorum. Diğer oyuncularımız aramıza katıldıktan sonra takımımızı düzelte düzelte yolumuza devam edeceğiz. Oyunumuzu geliştirerek gideceğiz. Oyuncularım bu sinyali veriyor" diye konuştu.

 

- Akhisar Belediyespor cephesi

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan da önemli bir rakiple karşı karşıya geldiklerini ifade etti.

Daha zor bir maç hayal ettiğini ve müsabakanın beklediğinden daha kolay geçtiğine dikkati çeken Arslan, şunları söyledi:

"İki takımda maçın belli bölümlerinde birbirine üstünlük kurdu. Biz oyunun başında iyi skor üretecek pozisyonları bulduk ama değerlendiremedik. İkinci golü bulabilseydik maçı galibiyetle bitirebilirdik. Torku Konyaspor ikinci yarıya çok iyi başladı. Biz de oyuncu değiştirerek oyunu soğutma ve maçı dengede tutmayı istedik. O anda bu planımız tuttu. Sonra yediğimiz golden sonra iki takımda gol atabilirdi. Kendi takımım adına daha hazır ve iyi şeyler yaptığımızı söyleyebilirim. Sonuçta maç adaletli bitti."