Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman: "Maçın son bölümlerine doğru gelen gol, bizi, hem güvenli bölgede tuttu hem de önümüzdeki haftalar için moral kazandırdı" - "Futbolda bu geçişler kolay olmaz. Şampiyonluk denen olay, 3 tane maç kazanınca olan bir şey değil" - Gaziantepspor Teknik Direktörü Topçu: "Daha iyi mücadele örneği göstermek zorundayız"

KONYA (AA) - Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-1 kazandıkları Gaziantepspor maçına ilişkin, müsabakanın son bölümlerine doğru gelen golün kendilerini hem güvenli bölgede tuttuğunu hem de gelecek haftalar için moral kazandırdığını söyledi.

Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Gaziantepspor müsabakasının ligdeki sıralama açısından önemli olduğunu ifade etti.

Takımının maça kuvvetli bir başlangıç yaptığını belirten Kocaman, "20. dakikalar civarında sahanın bütününü kullanmaya çalışıyorduk. Her şey gayet iyi gidiyordu. Bu dakikadan sonra problemler yaşamaya başladık. Bu durumdan sonra Gaziantepspor oyuna ortak oldu" dedi.

Kocaman, devrenin sonuna doğru gelen golün kendilerini mutlu ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İkinci yarı farkı bulmamız gerekiyordu ancak olmadı. Futbol için kolay sayılabilecek bir golü kalemizde gördük. Bu golden sonra futbolcularım üstün bir çaba gösterdi. Çok gol aradılar. Maçın son bölümlerine doğru gelen gol, bizi hem güvenli bölgede tuttu hem de önümüzdeki haftalar için moral kazandırdı. Umarım bunu devam ettiririz."

 Bir gazetecinin "Torku Konyaspor, şampiyonluk anlamında yeni bir Bursaspor olabilir mi?" sorusu üzerine Kocaman, "Daha 8. maçı oynadık. Daha 6 hafta evvel bu takım ıslıklandı. Futbolda bu geçişler kolay olmaz. Bu cümleler ve düşünceler çok iddialı şeyler. Şampiyonluk denen olay, 3 tane maç kazanınca olan bir şey değil" cevabını verdi.

 

- Gaziantepspor cephesi

 

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu da çok formda bir takıma karşı oynadıklarını ve zor bir müsabaka olacağını bildiklerini vurguladı. 

İlk yarıdaki oynanan oyundan memnun olmadığını dile getiren Topçu, şu ifadeleri kullandı:

"Daha iyi mücadele edebilirdik. Mücadele anlamında gerçek oyunumuzu ikinci yarı itibarıyla gerçekleştirdik. Nitekim golü de bulduk. Golden sonra biraz daha mücadele etmek zorundayız. Torku Konyaspor gibi takımdan puanlar almak istiyorsak, bunun üstüne koymak zorundayız. Bunu ikinci yarı yaptık. Nitekim sonunda Torku Konyaspor galip gelen takım oldu. Üzgünüz. Daha iyi mücadele örneği göstermek zorundayız. Torku Konyaspor'a başarılar diliyorum."