Mali müşavirlik stajına giriş sınavı

Mali müşavirlik stajına giriş sınavı
Mali müşavirlik stajına giriş sınavı
KONYA (AA) - Konya Mali Müşavirler Odası Başkanı İsmail Turan, staja giriş sınavı başvurularının 31 Aralık'ta sona ereceğini bildirdi.Turan, yaptığı...

KONYA (AA) - Konya Mali Müşavirler Odası Başkanı İsmail Turan, staja giriş sınavı başvurularının 31 Aralık'ta sona ereceğini bildirdi.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, mali müşavirlik mesleğine giriş aşaması olan ve TÜRMOB tarafından Ankara Üniversitesi aracılığıyla yapılan staja giriş sınavının yılda 3 kez yapıldığını belirtti.

Son sınav başvurusunun 31 Aralık'a kadar yapılması gerektiğini hatırlatan Turan, şunları kaydetti:

 "Sınava başvurabilmek için,  iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, muhasebe ve denetim, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, ekonometri, siyaset bilimi, uluslararası finans, ekonomi, bankacılık ve sermaye piyasası, pazarlama yönetimi, bankacılık ve finans, pazarlama, turizm işletmeciliği, turizm ve otel işletmeciliği ile hukuk bölümlerinden en az lisans düzeyinde mezun olmak gerekmektedir. Mali müşavir stajını başlatmak isteyen bir aday bu sınavdan en az 60 puan almalı."