Mardin'deki terör saldırısı

Mardin'deki terör saldırısı
Mardin'deki terör saldırısı
- Şehit polislerden Ahmet Akalın'ın akrabası Nuri Akalın: "Devletimiz, teröristleri ihbar edene 200 bin lira para ödülü verilmesine karar vermiş. Ben, namlunun ucunun doğuda, tetiğinin Meclis'te olduğunu düşünüyorum. Buradan, Meclis'teki 80 kişiyi ücretsiz olarak şikayet ediyorum. Devlet, terörü uzakta aramasın"

KONYA (AA) - Mardin'in Dargeçit ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polislerden Ahmet Akalın'ın baba ocağına, taziye ziyaretleri sürüyor.

Şehidin, Doğanhisar ilçesine bağlı Deştiğin Mahallesi'ndeki baba evine Türk bayrakları asıldı. Acı haberin duyulmasının ardından mahalle sakinleri, şehidin yakınları ve vatandaşlar, baba evine akın etti.

Cihanbeyli ilçesinde çalıştığı yerinde acı haberi alan baba Mustafa Akalın da bir süre sonra evine geldi. Gözyaşlarına boğulan baba Akalın'ı yakınları teselli etmeye çalıştı. Daha sonra da şehidin nişanlısı Merve Eski eve geldi. Ağıtlar yakan şehidin nişanlısı, "Ben bu eve sensiz nasıl girerim" diyerek gözyaşı döktü.

Şehit polis memuru Ahmet Akalın'ın akrabası Nuri Akalın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Akalın ailesinin ilk şehidi 1992 yılında Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde verdiğini söyledi.

Ahmet Akalın'ın da ikinci şehitleri olduğunu ifade eden Nuri Akalın, bu acıların bir an önce dinmesini beklediklerini dile getirdi.

- "Meclis'teki 80 kişiyi ücretsiz olarak şikayet ediyorum"

Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara, yerlerini veya kimliklerini bildirenlere para ödülü verilmesine dair yönetmeliğin çıktığını anımsatan Akalın, şunları kaydetti:

"Devletimiz, teröristleri ihbar edene 200 bin lira  para ödülü verilmesine karar vermiş. Ben, namlunun ucunun doğuda, tetiğinin Meclis'te olduğunu düşünüyorum. Buradan, Meclis'teki 80 kişiyi ücretsiz olarak şikayet ediyorum. Devlet, terörü uzakta aramasın. Silahın düğmesini Meclis'ten durdurursa daha iyi olur. Bu acıların sürekli yaşanmamasını, bir daha böyle bir acıyı Allah'ın hiçbir aileye vermemesini niyaz ediyorum. Bu acının durmasını istiyoruz. Bizim ailemizin bu acıyı ikinci yaşayışı, kasabamızın altıncı şehidi. Bundan 20 gün önce bir şehit daha vermiştik. Dün eşini doğuma götürdüler. Bu kardeşimiz de yeni nişanlı. Yani bu acı iki aileye birden düştü. Bunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz."