MEDAŞ'tan "aracı" uyarısı

MEDAŞ'tan "aracı" uyarısı
MEDAŞ'tan "aracı" uyarısı
KONYA (AA) - Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), abonelerini, kendilerini "aracı" olarak tanıtıp para talep eden kişilere itibar edilmemesi...

KONYA (AA) - Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), abonelerini, kendilerini "aracı" olarak tanıtıp para talep eden kişilere itibar edilmemesi konusunda uyardı.

MEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, abonelere telefonla ulaşan ve kendilerini aracı olarak tanıtan bazı kişilerin, kargo yolu ile evrak istediği, bununla birlikte aracılık hizmet bedeli olarak 70 ile 80 lira  arasında değişen meblağın da aynı evraklarla nakit olarak kendilerine gönderilmesini talep ettikleri belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"İade edilecek olan kayıp -kaçak bedelinin ise kuruma giderek alabileceklerini söylemektedirler. Kayıp-kaçak bedellerinin iade edilmesine yönelik böyle bir uygulama olmadığını hatırlatır; vatandaşlarımızı kendilerine gelen bu tip telefon veya mesajlara itibar etmemeleri, benzer bir durumla karşılaşmaları durumunda ilgili makamlara haber vermelerini önemle hatırlatırız. Değerli kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  haber

  ,

  Kayıp

  ,

  Para

  ,

  Telefon

  ,

  elektrik

  ,

  lira

  ,

  hizmet

  ,

  kaçak