Meram Belediyesi çalışanları iftarda buluştu

Meram Belediyesi çalışanları iftarda buluştu
Meram Belediyesi çalışanları iftarda buluştu
KONYA (AA) - Meram Belediyesi ailesi, düzenlenen iftar programında bir araya geldi.Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Atatürk...

KONYA (AA) - Meram Belediyesi ailesi, düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen iftar programında, ramazanın sevgi ve merhamet ayı olduğunu söyledi.

Ramazanı dünle  bugün arasında bir köprü olarak tanımlayan Toru, ramazan ayının sevap kapılarının sonuna kadar açıldığı ve yeni gönül köprülerinin kurulduğu manevi bir iklim olduğunu dile getirdi.

Toru, Konya'da ramazanların başka bir güzellik ve özgünlükte yaşandığına vurgulayarak, "Biz de bu özgünlükte buluşmak üzere bugün siz değerli meram ailesiyle bir araya geldik. Çoluğumuzla çocuğumuzla, yaşlısıyla genciyle, bu güzelliği hep beraber yaşıyoruz. İnşallah daha nice ramazanlara birlik, beraberlik, sağlık ve afiyet içinde ulaşmayı yüce rabbimizden niyaz ediyorum" diye konuştu.

Yerel seçimlerin üzerinden 1 yılı aşkın bir süre geçtiğini hatırlatan Toru, şunları kaydetti:

"Yoğun bir çalışma tempomuz oldu. Var gücümüzle 24 saat esasına göre çalışmaya devam ettik. Bu çalışmalar sizlerin özverisiyle, birlik ve beraberliğimiz sayesinde aile ruhuyla devam etti. Onun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepimiz, ailemizin rızkını helaliyle temin etme derdindeyiz. Bunu yaparken de Hazreti Pir'in şehrine ve güzide ilçemiz Meram'a en güzel hizmeti getirmenin gayesindeyiz. Hepimiz çok şanslıyız; çünkü Hazreti Mevlana, Şems, Sadreddin Konevi, Ateşbaz-ı Veli'nin metfun olduğu bir şehre hizmet etmek herkese nasip olmaz. Meram'ın hizmetkarıyız ve çıtayı daha da yükselteceğiz."