Meram Belediyesi yeni hizmet binasında ilk meclis toplantısı yapıldı

Meram Belediyesi yeni hizmet binasında ilk meclis toplantısı yapıldı
Meram Belediyesi yeni hizmet binasında ilk meclis toplantısı yapıldı
KONYA (AA) - Meram Belediye Meclisi'nin ağustos ayı toplantısı yeni hizmet binasında gerçekleştirildi.Meram Belediyesi'nde hizmet birimlerinin,...

KONYA (AA) - Meram Belediye Meclisi'nin ağustos ayı toplantısı yeni hizmet binasında gerçekleştirildi.

Meram Belediyesi'nde hizmet birimlerinin, yapımı tamamlanan Hacı İsa Efendi Mahallesi Azerbaycan Caddesi'nde bulunan yeni hizmet binasına taşınması devam ederken, yeni belediye hizmet binasındaki ilk meclis toplantısı, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru başkanlığında gerçekleştirildi.

Yeni hizmet binasının şehre, ilçeye ve hemşehrilere hayırlı olmasını dileyen Toru, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 22 bin 188 metrekare arsa alanı olan ve zemin + 5 kattan oluşan yeni hizmet binamızın inşaat alanı; 6 bin 700 metrekare kapalı otopark ve bin 500 metrekare cami alanı da dahil olmak üzere toplam 30 bin metrekareyi buluyor. Binada yaklaşık 182 araçlık kapalı ve 158 araçlık açık otopark alanı bulunmaktadır. Ayrıca bina bloğunda toplam 7 adet asansör yer alırken, 4 asansör vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte katların çoğunluğunda bay ve bayan olmak üzere ikişer adet lavabo, çay ocakları, fotokopi odaları, bebek bakım odaları, engelli lavaboları, kat görevlilerine ait odaları içinde bulunduran alanlar vatandaşın daha kolay ve sağlıklı hizmet alabilmeleri için düşünülmüştür. Her katta bekleme alanları ve teras balkonlar bulunurken vatandaşların dinlenip oturabilecekleri ve işlem sırasını bekleyecekleri alanlar mevcuttur."

Belediye hizmet binasının yapım şartnamesi gereğince; dekorasyon, tefrişat ve mobilyaların yüklenici müteahhit firma tarafından karşılandığını da ifade eden Toru, bunun belediye için ayrıca bir harcama kalemi gerektirmediğinden dolayı da kaynak israfı olmadığını belirtti.

Daha sonra gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı.