Meram Belediyespor'dan 7 madalya

Meram Belediyespor'dan 7 madalya
Meram Belediyespor'dan 7 madalya
KONYA (AA) - Meram Belediyesporlu tekvandocular, Gençler Konya Tekvando Şampiyonası'nda 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya...

KONYA (AA) - Meram Belediyesporlu tekvandocular, Gençler Konya Tekvando Şampiyonası'nda 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı.

Gençler Konya Tekvando Şampiyonası Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayhan Aytar Spor Salonu'nda yapıldı. 12 kulüpten toplam 115 sporcunun katıldığı müsabakalarda erkekler 48 kiloda Muhammed Taha Yakut ve bayanlar 59 kiloda Melisa Nur Uysal tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

Erkekler 55 kiloda Furkan Başakçavdar, 73 kiloda Mevlüt Şeref Bozkurt Öcalır ve + 78 kiloda Murat Öz ise gümüş madalya kazandı. Erkekler 51 kiloda Mehmet Dadak ile bayanlar 49 kiloda Aleyna Uçan da bronz madalya kazandı.

Meram Belediyesporlu gençler, Niğde'de yapılacak Gruplar Türkiye Şampiyonası öncesi moral depoladı.

Elde ettikleri başarıdan dolayı tekvando takımını tebrik eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Belediye olarak sporcularımızın her zaman yanlarında olacağız ve desteğimiz artarak devam edecek. Konya'da yapılan şampiyonada büyük başarı gösteren tekvandocularımızı ve onların yetişmesinde emekleri olan antrenörlerimizi tebrik ediyorum" diye konuştu.