Meram'da binlerce fidan toprakla buluşacak

Meram'da binlerce fidan toprakla buluşacak
Meram'da binlerce fidan toprakla buluşacak
KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, binlerce fidanı toprakla buluşturacaklarını ifade etti.Toru, yaptığı açıklamada, Park ve Bahçeler...

KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, binlerce fidanı toprakla buluşturacaklarını ifade etti.

Toru, yaptığı açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün, ilçede bulunan parklardaki bakım çalışmalarını sürdürerek halkın kullanımına hazır hale getirdiğini belirtti.

Meram'ın kendine has yeşil dokusunu koruma ve güçlendirme adına çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Toru, daha yeşil bir Meram için fidan dikme çalışmalarını sürdürdüklerine işaret ederek, Toru, "Bu kapsamda yarın saat 11.00'de Loras Mahallesi'nde düzenleyeceğimiz programla binlerce fidanı toprakla buluşturacağız. Bu törene tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz" dedi.

Toru, farklı kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceklerine değinerek, şöyle devam etti:

"Fidan dikmenin yanında mevcut park, cadde ve yeşil alanların bakımı ile budama faaliyetleri de bahar mevsimiyle birlikte ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Parklarımız, çetin geçen kış mevsimi sonrası vatandaşlarımızın verimli bir şekilde kullanabileceği duruma hazır hale getirilmektedir."