Meram'da girişimci kadınlara kooparatif kuruldu

Meram'da girişimci kadınlara kooparatif kuruldu
Meram'da girişimci kadınlara kooparatif kuruldu
KONYA (AA) - Meram Belediyesi, kadınların ekonomik alanda daha aktif olmaları için "Bacıyan-ı Meram" adlı kadın girişimcilik kooperatifi...

KONYA (AA) - Meram Belediyesi, kadınların ekonomik alanda daha aktif olmaları için "Bacıyan-ı Meram" adlı  kadın girişimcilik kooperatifi kurdu. 

Belediye  Başkanı Fatma Toru, gazetecilere yaptığı açıklamada, ahilik teşkilatından esinlenerek kurdukları kooperatife kayıtların 2-13 Mart tarihlerinde yapılacağını söyledi.

Kooperatifi kadınlara yönelik kurduklarını ifade eden Toru, şunları kaydetti:

"30 Mart seçimleri öncesinde yaptığımız ziyaretlerde alt ve orta gelir grubundaki hanımlarımız, aile ekonomisine katkıda bulunabilmek amacıyla bizden proje desteği istemişlerdi. Biz de seçimlerden sonra bu konuda bir çalışma yaptık ve Konya'daki ilk kadın girişimci kooperatifini kurmuş olduk. Kooperatifimizin amacı; kadınlarımızın ev ekonomisine katkı sağlamaları. Girişimcilik kabiliyetinin artırılması ve ekonomide bir aktör olarak yer almalarının sağlanması için kooperatif çatısı altında örgütlenmeleri yönünde çalışmalarda bulunmaktır. Hızla kalkınan ülkemizde dezavantajlı grup olan ev hanımlarını istihdama ve ekonomiye katmak için Meramlı kadınlarımızın sosyal kültürel ve ekonomik tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak projeler üretmek temel amacımızdır."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  Proje

  ,

  aktör

  ,

  sosyal