Meram'da öğrencilere "Doğruluk" konferansı

Meram'da öğrencilere "Doğruluk" konferansı
Meram'da öğrencilere "Doğruluk" konferansı
KONYA (AA) - Konya Müftüsü Ali Akpınar, Meram Belediyesi Bilgi Merkezi öğrencilerine "Doğruluk" konulu konferans verdi.Hacıveyiszade Camii'nde...

KONYA (AA) - Konya Müftüsü Ali Akpınar, Meram Belediyesi Bilgi Merkezi öğrencilerine "Doğruluk" konulu konferans verdi.

Hacıveyiszade Camii'nde gerçekleştirilen konferans öncesi Meram Belediye Başkan Yardımcısı Abdi Kalan, Bilgi Merkezi'ni anlattı.

Eylül ayında hizmete açılan merkezde öğrencilere ders verirken onları hayata hazırlayacak sosyal faaliyetler de düzenlediklerini belirten Kalan, "Daha önce Huzurevi'ni ziyaret ettiler. Adliyeye gittiler. Haftada 10 saat ders işleniyorsa 2-3 saat de farklı bir sosyal etkinliğe katılıyorlar" dedi.

Akpınar ise doğruluk ve dürüstlüğün Müslümanlığın temeli olduğunu ifade etti. Hz. Muhammed'in peygamber olmadan önce 40 yıl insanların arasında "Emin Muhammed" olarak tanındığına işaret eden Akpınar şunları kaydetti:

"Demek ki peygamberliğin temelini güvenilir olmak, doğru olmak ve dürüstlük oluşturuyor. Doğru olmak Peygamberlikten sonra en önemli makamdır, unvandır. Her şeyden önce Allah'a karşı doğru olmamız gerekiyor. İnsanlara karşı da doğru ve dürüst olmalıyız. Peygamberimiz; 'Gerçek Müslüman elinden ve dilinden Müslümanların emin olduğu kişidir' buyuruyor. Biz de hem ailemize hem de topluma karşı doğruluktan taviz vermemeliyiz."