Meram'da Ramazan etkinlikleri

Meram'da Ramazan etkinlikleri
Meram'da Ramazan etkinlikleri
KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Boruktolu Mahallesi'nde düzenlenen iftar programında mahalle sakinleriyle bir araya geldi.Toru, Yerel...

KONYA (AA) - Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Boruktolu Mahallesi'nde düzenlenen iftar programında mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Toru, Yerel seçimlerden sonra muhtarlarla bir araya gelerek mahallelerin sorunlarını tespit ederek acil yapılması gerekenleri programladıklarını söyledi.

Yerel seçimlerle 22 köy ve 6 beldenin mahalle olarak belediyeye bağlandığını belirten Toru, mahallelerdeki eksiklikleri gidermek için hızlı bir çalışma temposuyla bugüne geldiklerine işaret etti.

Farklı mahallelere gençlik merkezi, spor merkezi ve  sosyal tesis gibi ihtiyaç duyulan yatırımları kazandırdıklarını anlatan Toru, "Yakın bir zamanda yeni belediye hizmet binamıza da taşınmış olacağız. 50 milyon metrekarelik bir alanda imar planlama çalışmalarının yüzde 70'ini tamamladık. Kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık verdik. Bununla çöküntü halindeki mahallelerimizi Meram'a kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

Toru, Meram'ın gelirlerinin artırılması ve istihdam alanlarını oluşturmak üzere Çomaklı, Boruktolu ve Kaşınhanı Mahalleleri sınırlarında bulunan 7 milyon metrekarelik bir alanda organize sanayi bölgesi kurma çalışmaları yaptıklarını aktardı.

Bununla ilgili raporlar oluşturulduğunu anlatan Toru, "Başvurumuzu bakanlığa yaparak bu alanda da bir sanayi hamlesini başlatmış olacağız. Bunu Meram adına çok önemsiyoruz. Çünkü bizim ilçemiz sanayi ve ticari alanlardan biraz daha yoksun bir durumdaydı. İnşallah bu sanayi alanlarının oluşumuyla Meram'da da özellikle bu 3 mahallemizin daha çok istifade edebileceği bir sanayi hamlesi başlamış olacak" diye konuştu.