Meslek Yüksekokuluna 2 yeni bölüm açılıyor

Meslek Yüksekokuluna 2 yeni bölüm açılıyor
Meslek Yüksekokuluna 2 yeni bölüm açılıyor
 KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu'na 2 yeni bölüm daha açılıyor.Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr....

 KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu'na 2 yeni bölüm daha açılıyor.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aziz Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, YÖK'ün iki yeni bölüm daha açılmasına karar verdiğini söyledi. Öztürk, kararla yüksekokulda yeni dönemde aşçılık ve yerel yönetimler derslerinin de verilmeye başlanacağını belirtti.

Okula bu iki bölümlerin kazandırılması için  hazırladıkları dosyayı daha önce Selçuk Üniversitesi Senatosuna sunduklarını dile getiren Öztürk, senatodan da geçen kararın YÖK tarafından da olumlu bulunduğunu belirterek, "Her iki dersin de uygunluğu ve yüksekokula açılması kararı birkaç gün önce geldi" dedi.

Yüksekokulda yeni bölümlerin de eklenmesiyle ders verilen bölüm sayısının 10'a yükseleceğini ifade eden Öztürk, eğitim kurumundaki öğrenci sayısının ise yeni dönemde 2 bin 500 seviyesine çıkmasının beklendiğini kaydetti.

Öztürk,  emeği geçen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ile Selçuk Üniversitesi Rektörü Hakkı Gökbel'e de teşekkür ederek, yeni bölümlerin ilçeye ve bölgeye hayırlı olması dileğinde bulundu.