Mevlana Üniversitesi'nde kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi

Mevlana Üniversitesi'nde kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi
Mevlana Üniversitesi'nde kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi
KONYA (AA) - Konya Mevlana Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası...

KONYA (AA) - Konya Mevlana Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında üniversite öğrencileri ve çalışanları 250 ünite kan bağışı yaptı.

Toplamda 200 ünite kan toplanması amaçlanan 3 günlük kampanya süresinde hedef aşıldı ve 250 ünite kan bağışı gerçekleşti.

Kan bağışının önemi hakkında bilgiler veren Türk Kızılayı yetkilileri, "Kan vermek alışkanlık haline getirilmeli. Kan bağışı rutin hale getirilirse, kişiler kendilerini daha iyi hissetmeye başlar" diyerek herkesi kan bağışına davet etti.

Kana her zaman ihtiyaç olduğunu dile getiren Kızılay ekibi, "Kana ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Bu bağlamda kan verme oranının da artması gerekir. Aksi takdirde kan ihtiyacında yetersiz kalabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kan vermede korkacak bir şeyin olmadığını vurgulayan uzmanlar, kan verecek kişilerin tansiyonlarının düşmemesi için bol bol sıvı almış olmaları gerektiğini vurguladı.