"Mevlana ve hoşgörü" kenti Konya'da 1 Mayıs kutlamaları

"Mevlana ve hoşgörü" kenti Konya'da 1 Mayıs kutlamaları
"Mevlana ve hoşgörü" kenti Konya'da 1 Mayıs kutlamaları
- Memur-Sen ve Hak-İş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü binlerce işçi ve memurun katılımıyla, "Mevlana ve hoşgörü" kenti Konya'da coşkuyla kutlamaya başladı

KONYA (AA) - "Mevlana ve hoşgörü" kenti Konya'da, Memur-Sen ve Hak- İş , 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü binlerce işçi ve memurun katılımıyla kutlamaya başladı. 

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, işçilerle Alaaddin Caddesi'nden 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün kutlandığı Şehir Meydanı'na halkı selamlayarak geldi. 

1 Mayıs'ı Konya'da kutlamak için Memur-Sen ve Hak-İş konfederasyonlarına bağlı sendikaların üyesi çok sayıda işçi, otobüslerle kente geldi.

Kutlama programının yapılacağı meydana gelen işçiler, arama noktalarından geçerek alana girdi. Bazı işçiler, eşleri ve çocuklarıyla alana geldi. Kutlamalara gelenlere simit ve su ikram edildi. 

Sendikaların üyeleri gruplar halinde davul, zurna eşliğinde yerlerini aldı.  İşçiler, "Bize her yer Taksim", "Geçici işçiye kadro istiyoruz", "Daha güçlü demokrasi için yeni anayasa ", "Taşerona kadro, iş cinayetine son" dövizleri taşıdı. Kutlamada, pankart açılmasına izin verilmedi.

Programın resmi açılışı öncesi işçi ve memurlar davul, zurna eşliğinde halay çekti.