Mevlid Kandili'ne doğru

Mevlid Kandili'ne doğru
Mevlid Kandili'ne doğru
- Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek: "Bugün insanlığın içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtuluşun, tüm insanlığa örnek olarak gönderilen Peygamber efendimizin yolundan ilerlemek olduğunu unutmayalım"

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahih Akyürek, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Akyürek, mesajında, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bir mübarek geceye daha ulaşmanın mutluluğunun yaşandığını belirterek, İslam aleminin kandilini tebrik etti.

Kalplerin mutluluk ve huzurla dolduğunu ifade eden Akyürek, şunları kaydetti:

"Bu mübarek geceyi, güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen efendimizi yakından tanımak, örnek hayatını, üstün ahlakını ve güzel öğütlerini çocuklarımıza öğretmek için vesile kılmalı, hayatımızın her alanında onu kendimize örnek edinmeli ve gösterdiği yoldan ayrılmamalıyız.  Bugün insanlığın içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtuluşun, tüm insanlığa örnek olarak gönderilen Peygamber efendimizin yolundan ilerlemek olduğunu unutmayalım. Kardeşlik bağlarımızı güçlendiren müstesna günler olarak mübarek kandil günlerinde başta yakın akrabalarımız olmak üzere çevremizdeki insanlarla bağlarımızı güçlendirmek, dargınlıkları sonlandırmak son derece önemlidir. Bugün insanlığın içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtuluşun, tüm insanlığa örnek olarak gönderilen Peygamber Efendimizin yolundan ilerlemek olduğunu unutmayalım."