MHP Ereğli İlçe Kongresinde kavga

MHP Ereğli İlçe Kongresinde kavga
MHP Ereğli İlçe Kongresinde kavga
KONYA (AA) - MHP Ereğli İlçe Kongresi'nde partililer arasında kavga çıktı.MHP Konya Milletvekili Faruk Bal'ın divan başkanlığını yaptığı...

KONYA (AA) -  MHP Ereğli İlçe Kongresi'nde partililer arasında kavga çıktı.

MHP Konya Milletvekili Faruk Bal'ın divan başkanlığını yaptığı kongre Ereğli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ereğli İlçe Başkanlığına aday olan mevcut ilçe başkanı İrfan Aksoy ve Hulki Gözeller'in yönetim kurulu listeleri delegelere okundu. Gözeller'in listesinin okunmasının ardından, Aksoy'un divan kuruluna Gözeller'in parti üyesi olmadığına dair dilekçe verilmesiyle salonda gerilim yaşandı.

Gözeller, ülkücü hareketin birlik ve beraberlik içerisinde büyük işlere imza attığını ve atacağını belirterek, bu şartlar altında seçime gidemeyeceğini ifade etti.

Gözeller'in kendisini destekleyen delegelere teşekkür ederek kürsüden indiği sırada bir delege divan başkanı Bal'ın yanına giderek Gözeller'in delegeliğinin söz konusu olmadığını söyledi. Bunun üzerine salonda iki grup arasında sözlü tartışma başladı.

Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüşürken, salonda partililer birbirlerine yumruk attı. Gruptaki bazı kişiler Milletvekili Bal'a tepki gösterdi. Bu sırada bazı partililer salondaki gazetecilerin çekim yapmasını engellemeye çalıştı. 

Olayların sakinleşmesinin ardından tek liste ile gidilen kongrede İrfan Aksoy yeniden başkan seçildi.

Kongreye, MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, delegeler ve parti üyeleri katıldı.