MHP Konya İl Başkanı Çiçek:

MHP Konya İl Başkanı Çiçek:
MHP Konya İl Başkanı Çiçek:
- "AK Parti, bu seçimlerin adeta başkanlık sistemine 'evet-hayır' referandumu şeklinde geçmesini temine çalışacaktır"

KONYA (AA) - MHP  Konya İl Başkanı Murat Çiçek, " AK Parti , bu seçimlerin adeta başkanlık sistemine 'evet-hayır' referandumu şeklinde geçmesini temine çalışacaktır" dedi.

Çiçek, partisinin il binasında düzenlenen basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Türkiye 'de milletin ayakta kalma mücadelesi verdiğini dile getiren Çiçek, "Milletin meselesi, çalışanlar için hayatta kalma mücadelesidir. Ülkenin meselesi, İmralı'nın Kandil'in istediği yeni anayasa değildir. Ülkenin meselesi; dış politikada devleti soktukları bataklıktan kurtarılmaktır. Artık 2 milyonlarla ifade edilen ve yarın nereye varacağı ve ne olacağı belli olmayan sığınmacı meselesidir" diye konuştu.

Çiçek, HDP'nin seçime parti olarak girip, baraj altında kalacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Hesap odur ki; HDP baraj altı kalınca AK Parti anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşacak, kendilerine dayatılan özerklik ve arkasından ülkeyi parçalama misyonunu tamamlamak yolunda gerekli mayınları döşeyecektir. Diğer yandan PKK 'lılar mağdur oldukları gerekçesiyle seslerini yükseltip ABD ve Avrupa'yı arkalarına alarak, daha da çok şeyler isteyecekler ve ülke kaosa sürüklenip, Büyük Ortadoğu Projesi'nin gereği yerine getirilecektir."

Parti olarak proje, kadro, azim ve cesaretlerinin fazlasıyla mevcut olduğunu, bütün bunların seçim beyannamesinde genişçe yer alacağını aktaran Çiçek, şöyle devam etti:

"Ülkenin kaynaklarının dışarıya akıtılmasına ve her türlü sömürüye bir son vererek ekonomiyi kısa sürede düzelteceğiz. Halkı bu borç batağından kurtarıp yüksek kalkınma hızını yakalamak için üreticiyi, çalışanı baş tacı yapıp, üretimin her türlüsünü destekleyeceğiz. AK Parti, bu seçimlerin adeta başkanlık sistemine 'evet-hayır' referandumu şeklinde geçmesini temine çalışacaktır. Oysa başkanlık sisteminin aziz milletimizin hiçbir derdine deva olmayacağı ortadadır."