Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti'den Konya Milletvekili seçilen Özdemir: - "İktidar kim olursa olsun hiç önemli değil. İlerleyen dönemlerde 'Yeni Türkiye'nin yoluna devam ettiğini göreceğiz" - "Engelliler konusu, bütün partilerin ittifakla üzerinde en çabuk anlaşacakları konulardan bir tanesi görünüyor"

KONYA (AA) - 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 'den Konya Milletvekili seçilen Hacı Ahmet Özdemir, "İktidar kim olursa olsun hiç önemli değil. İlerleyen dönemlerde 'Yeni Türkiye 'nin yoluna devam ettiğini göreceğiz" dedi.

Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarından çıkarılması gereken dersler olduğunu ifade etti.

"Yeni Türkiye" yolundan taviz verilmeyeceğini belirten Hacı Ahmet Özdemir, "Yeni Türkiye'nin temellerini attık. Bundan sonra da bu söylem devam edecek. İktidar kim olursa olsun hiç önemli değil. İlerleyen dönemlerde 'Yeni Türkiye'nin yoluna devam ettiğini göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kendisi de engelli olan Özdemir, bugüne kadar engellilerle ilgili yapılan çalışmaların devam edeceğini de vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Şu ana kadar engellilerle ilgili çok güzel çalışmalar yapıldı. Tabii ki bunlar yeterli değil. Ben bütün seçim çalışmaları boyunca bu konuda gayret göstereceğimi söylemiştim. Bundan sonra da bu çalışmalara devam edeceğiz. Engelliler konusu, bütün partilerin ittifakla üzerinde en çabuk anlaşacakları konulardan bir tanesi görünüyor. Bu noktada çok sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum."