Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- KSO Başkanı Kütükcü: - "Siyasi belirsizliğin ortadan kalkması iş dünyasında moralleri yükseltti"

KONYA (AA) - Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, ülkedeki siyasi belirsizliğin millet eliyle ortadan kaldırılmasının iş dünyasında moralleri yükselttiğini söyledi.

Seçim sonuçlarına göre hükümetin Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulacak olmasının, Konyalı olarak kendilerini son derece mutlu ettiğini dile getiren Kütükcü, "Artık zaman, Türkiye'yi yeni reformlarla daha ileriye doğru taşıma zamanıdır" dedi.

Kütükcü, 7 Haziran seçimlerinin ardından oluşan siyasi belirsizlik ve terördeki tırmanıştan dolayı ülkenin motivasyon kaybı yaşadığını, ancak Davutoğlu liderliğinde kurulacak yeni hükümetin hayata geçireceği reformlarla Türkiye için yeni bir dönemin kapısının aralanacağından emin olduklarını vurguladı.

Türkiye'nin seçimsiz geçecek 4 yıla odaklanması gerektiğinin altını çizen Kütükcü, şöyle devam etti:

"7 Haziran'dan sonraki 5 aylık süreç Türkiye açısından önemli bir sınav olarak geride kalmıştır. Şimdi iş dünyası olarak ülkemizin, siyasi atmosferden hızla uzaklaşarak, reel sektörün önünü açan, sanayi üretimini önceleyen ekonomik reformlara kaldığı yerden devam etmesini bekliyoruz. Bu dönem Türkiye için Sayın Başbakanımızın daha önce açıkladığı '25 Öncelikli Dönüşüm Programı' ve diğer reformların adım adım hayata geçirildiği yeni fırsatlar dönemi olmalıdır."

 Başkan Kütükcü, ayrıca Konya'dan seçilen tüm milletvekillerini tebrik ederek, başarı dileklerini iletti.