Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
KONYA (AA) -  AK Parti'nin 1 Kasım seçimleriyle yeniden tek başına iktidara gelmesi, Akşehir ilçesinde coşkuyla kutlandı.AK Parti Konya Milletvekili...

KONYA (AA) -  AK Parti'nin 1 Kasım seçimleriyle yeniden tek başına iktidara gelmesi, Akşehir ilçesinde coşkuyla kutlandı.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs ve partililer, parti binası önünde yapılan kutlamalara katıldı.

Baloğlu, burada yaptığı konuşmada, Akşehir'de girdikleri her seçimden zaferle çıktıklarını belirtti.

Hiçbir zafer ve başarının kendilerini şımartmadığını ifade eden Baloğlu, şunları söyledi:

''7 Haziran'dan sonra ülkemizde oluşan kaos ve belirsizlik gibi ortaya çıkan bu durum aslında bir bağımsızlık mücadelesiydi. Bu mücadeleyi adeta Çanakkale Savaşı'yla özdeşleştirenler vardı. O gün topla tüfekle bizim ülkemize girmeye çalışanlar; bugün medyayla, paralel yapıyla, terörle ülkemize girmeye çalıştılar. Ülkemizi ele geçirmeye, yönetilemez hale getirmeye çalıştılar. Ülkemizi 2002'deki duruma, koalisyonla yönetilen ülke durumuna getirmeye çalıştılar. Ama feraseti, öngörüsü olan Türk halkı bunların hiçbirine izin vermedi, bugün gördüğünüz gibi AK Parti'yi yine tek başına iktidar yaptı.''

Konya'nın Başbakanına sahip çıktığını vurgulayan Baloğlu ''Tarihinde görülmemiş, yüzde 75'lik oy oranıyla hem en yüksek oyu aldı hem de 11 milletvekilini 12 milletvekiline çıkardı. Yani MHP'nin milletvekilini bire düşürerek hem onlara ders verdi hem de sayın Başbakanımıza hediyesini verdi'' dedi.

Baloğlu, bundan sonra da mütevazı olmaya, çalışmaya, hizmet etmeye, halkın hizmetkarı olmaya devam edeceklerini dile getirerek, ''İlk günkü aşkla 'Haydi bismillah' diyoruz. Bismillah her hayrın, her güzel işin başıdır. Allah hepinizden razı olsun. Allah bizlere hayırlı hizmetler nasip etsin, yolumuzu şaşırtmasın. Daha büyük zaferleri bu millete nasip etsin'' diye konuştu.

Kutlamalar, havai fişek gösterisi ve konvoyla devam etti.