"Milli ittifak"ın Konya mitingi

"Milli ittifak"ın Konya mitingi
"Milli ittifak"ın Konya mitingi
- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Türkiye kısır kavgaların, içi boş polemiklerin, seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir. Bu yüzden Türkiye'nin yeni bir sese, söze ve siyasete ihtiyacı vardır. Bu siyasetin adresi Saadet Partisidir" - Eski BBP Genel Başkanı Destici: "(MİT tırlarının durdurulması) Sayın Başbakan, o tırlar Yasin Aktay'ın dediği gibi Özgür Suriye Ordusuna, Nusra'ya ve IŞİD'e götürüyordu. Çık bunu itiraf et"

KONYA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, " Türkiye kısır kavgaların, içi boş polemiklerin, seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir. Bu yüzden Türkiye'nin yeni bir sese, söze ve siyasete ihtiyacı vardır. Bu siyasetin adresi Saadet Partisidir" dedi.

Kamalak, partisince Konya Şehir Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bugün milli görüşe her zamankinden daha fazla muhtaç olduğunu ileri sürdü.

Türkiye'nin ahlakta, siyasette, ekonomide ve dış politikada tıkandığını savunan Kamalak, "Türkiye kısır kavgaların, içi boş polemiklerin, seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir. Bu yüzden Türkiye'nin yeni bir sese, söze ve siyasete ihtiyacı vardır. Bu siyasetin adresi Saadet Partisidir. Çünkü, Saadet Partisi, huzurun ve kardeşliğin teminatıdır. Ahlaki ve manevi kalkınmanın teminatıdır" diye konuştu.

 Kamalak, seçime bir gün kaldığını anımsatarak, oyunu kullanırken seçmenlerin, vicdanına kulak vermesini istedi. Seçimde sadece milletvekillerinin seçilmeyeceğini anlatan Kamalak, verilen her bir oyla Türkiye'nin istikametinin belirleneceğine işaret etti.

Kamalak, "ayrılıkta azap, birlikte rahmet var" düşüncesiyle iki kardeş partinin bir araya geldiğini ifade ederek, "Bu birliği yaptıktan sonra da sana seslendik. 'Sen de gel kardeşim' dedik. Gel ki yeniden büyük Türkiye'yi hep birlikte kuralım. Rab'bime sonsuz şükürler olsun. Bu tarihi çağrımız milletimiz tarafından kabul görmüştür. Konya, akın akın gelmiş. İşte meydan, elhamdülillah. Konya özüne dönüyor. Türkiye kendine geliyor. Akın akın Saadet'e geliyor" diye konuştu. 

- "Kamalak cami bombaladı' derlerse hiç şaşmayın"

Kurdukları ittifakın Türkiye'de büyük yankı uyandırdığını ileri süren Kamalak, söyle konuştu:

"Bu ittifak birilerini fena korkutmuş. Korkudan ne yapacaklarını şaşırdılar. Partimiz hakkında ahlaksızca bir iftira kampanyası başlattılar. Kamalak'ın korumaları cami imamını dövmüş. Ne zaman? 27 Mayıs günü. Nerede?  İstanbul 'da.  Allah'tan kork kardeşim 27 Mayıs'ta Kamalak Ankara 'daydı. İl başkanlarıyla Türkiye'nin sorunlarını müzakere ediyordu. Bunlar yakında 'Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak cami bombaladı' derlerse hiç şaşmayın. Dün bütün gazetelerin arka sayfalarını görmüşsünüzdür. Tam sayfa bir ilan, 'Kirli ittifak'a dur de'. Evet kardeşlerim, ben de aynısını söylüyorum, gel 7 Haziran'da bütün kirli ittifaklara dur de. Amerika ile birlik olup Irak'ta 1,5-2 milyon kardeşlerimizi şehit eden kirli ittifaka dur de ve milli ittifaka, Saadet'e gel, milli ittifakı birlikte kuralım. 'İmdat' diye feryat eden kardeşlerimizin yardımına birlikte koşalım." 

Kamalak, AK Parti 'nin 13 yıldır iktidarda olduğunu ve her seçim öncesi yerli uçak, yerli otomobil, yerli helikopter üreteceklerine dair reklamlar yaptığını ileri sürerek, "Peki nerede bu fabrikalar, nerede bu uçaklar? Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım şu uçakların, şu helikopterlerin, şu tankların fabrikasını gösterseniz de ziyaret etsek olmaz mı, sevinsek olmaz mı, nerede bunlar? Söylemezler, söyleyemezler çünkü o uçak sadece afişlerde var. Oysaki biz daha önce kendi uçağımızı yapmıştık. 55 yıl önce de yüzde 100 yerli otomobilimizi üretmiştik. Biz 'Devrim' otomobilini sadece 1 yıl içinde üretmiştik. Bunlar 13 yıldır sadece laf üretiyorlar" diye konuştu.

İşçiye, memura, emekliye yüzde 3'lük zammı çok görenlerin, faizciye her hafta 11 ton altın değerinde ödeme yaptığını iddia eden Kamalak, bu adaletsizliğe karşı herkesin Saadet Partisi'ne gelmesini istedi. 

Kamalak, konuşması sırasında bir harita göstererek, Sivas'tan Mersin'e çekilen bir hattın doğusunun Türkiye'den koparıldığını ileri sürdü.  

-  Eski BBP Genel Başkanı Destici

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili tırların ifşa edilmesini doğru bulmadığını dile getirdi.

Tırların, Bayırbucak Türkmenlerine yardım götürmediğini savunan Destici, şunları kaydetti:

"Sayın Başbakan, o tırlar Yasin Aktay'ın da dediği gibi Özgür Suriye Ordusuna, Nusra'ya ve IŞİD'e götürüyordu. Çık bunu itiraf et. Biz kendi ülkemizden, başlarında zalim bir diktatör olsa da Müslüman bir ülkeye bu şekilde silahlar gönderilip, oranın bir iç savaşa sürüklenmesinin doğru olmadığını söyledik. Bugün de haklı çıktık. Hani, 'Orada bir Müslüman kardeşimizin burnu kanarsa sabah namazını Şam'da, cumayı Halep'te kılarız' diyordunuz. Ey Cumhurbaşkanı, ey Başbakan, yüz binlerce kardeşiniz hayatını kaybetti, yüz binlerce bacımız tecavüze uğradı. Milyonlarcası mülteci, siz neredesiniz? Siz Erzurum'da klozet tartışmasındasınız. Biz onu da doğru bulmadık, bu işin ifşa edilmesini de doğru bulmadık. Biz doğrudan yanayız, haktan yanayız."

- "Oyuncakların yerlisini bile yapamadın"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gittiği yerlerde çocuklara oyuncak dağıttığını aktaran Destici, "Bir bakın bu oyuncakların markası nedir? Çin malı. Ona 'Sayın Başbakanım siz önce çocuklara dağıttığınız oyuncak arabaları ve uçakların yerlisini yapın' deyin. Yerli otomobil ve uçak yapacağım diyor. Yahu sen 13 senede ne yaptın? 13 senede çocuklara dağıttığın oyuncağın yerlisini bile yapamadın" dedi.

Destici, İslam coğrafyasında, Kafkaslar'da akan kanı durduracaklarını belirterek, vatandaşları milli ittifak çatısı altında birleşmeye çağırdı. 

Konuşmaların ardından Kamalak, partililere karanfil attı ve milletvekili adaylarıyla vatandaşları selamladı.