Milli maçın ardından

Milli maçın ardından
Milli maçın ardından
- Türkiye Futbol Direktörü Terim: "Hollanda galibiyetini, hayatını vatanı için kaybetmiş şehitlerimize ve geride kalan yakınlarına adıyoruz. Ruhları şad olsun" - "Mücadeleye devam ettiğimiz sürece yenilgi yoktur. Sonuna kadar kovalayacağız. Bu da bizim karakterimizdir"

KONYA (AA) - Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Hollanda karşısında alınan 3-0'lık galibiyete ilişkin, "Hollanda galibiyetini hayatını vatanı için kaybetmiş şehitlerimize ve geride kalan yakınlarına adıyoruz. Ruhları şad olsun" dedi.

Terim, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuncularının ve kendisinin Avrupa Şampiyonası'na katılmak için ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını söyledi.

Şu an sıralamada daha üstte olmayı istediklerini ancak bunun olmadığını belirten tecrübeli teknik adam, "Hollanda galibiyetini hayatını vatanı için kaybetmiş şehitlerimize ve geride kalan yakınlarına adıyoruz. Ruhları şad olsun. Son olarak size söyleyeceğim; mücadeleye devam ettiğimiz sürece yenilgi yoktur. Sonuna kadar kovalayacağız. Bu da bizim karakterimizdir" diye konuştu.

Letonya maçını kazanmaları halinde okuyacağı metni basın mensuplarıyla paylaşan Terim, şunları kaydetti:

"Tahmin ettiğinizden daha fazla sizleri dinliyorum, görüyorum ve dikkate alıyorum. Sadece medyayı değil, sosyal medyayı ve sokaktaki insanların da nabzını tutuyorum. Pazardaki tezgahçıyla da konuşuyorum. Başta ben olmak üzere; kişilere, kurumlara ve tercihlere kızabilirsiniz. Kırgın da olabilirsiniz, eleştirebilirsiniz, beğenmiyor ve istemiyor da olabilirsiniz. Bunları anlayışla karşılarım ancak şu an görev başındayız. Millet ve  ülke bütünlüğünü korumamız gereken bir dönemdeyiz. Bu topraklarda yaşayan herkesin ihtiyacı olduğu şu günlerde sırtınızı milli takımınıza dönemezsiniz. Sırt çevirmemelisiniz. Bizler gelip geçeriz, yarın başka bir arkadaşımız gelir. Ancak ülkenin dünyada mevcudiyetini devam ettirecek bir takım var, o da milli takım. Ondan desteğinizi, dualarınızı ve iyi enerjilerinizi esirgemeyin lütfen."