Müftüden "orucu uykuya tutturmayın" uyarısı

Müftüden "orucu uykuya tutturmayın" uyarısı
Müftüden "orucu uykuya tutturmayın" uyarısı
KONYA (AA) - Beyşehir İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan, ramazan ayında orucun uykuya tutturulmaması gerektiğini belirtti.Erdoğan, makamında AA muhabirine...

KONYA (AA) - Beyşehir İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan, ramazan ayında orucun uykuya tutturulmaması gerektiğini belirtti.

Erdoğan, makamında AA muhabirine yaptığı açıklamada, işverenlere de çağrıda bulunarak, ramazanda oruç tutan çalışanlarına bazı kolaylıklar tanımasını istedi.

Oruçlu iken de uyunabileceğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ama bu şu demek değildir; gece sabaha kadar işte yemeyle içmeyle meşgul olacaksınız, sabah namazından sonra da öğleye kadar orucu uykuya tutturacaksınız. Bu uyku da ölümdür, ölümün kardeşidir. Yani hayatı hep böyle, karanlıkta geçirmek anlamsız, yani uykunuz varsa, uyumanız gerekiyorsa, ihtiyacınız varsa, bünyeniz yorulmuşsa, bünye bunu istiyorsa uyuyabilirsiniz. Ama, bu sizin işinize gücünüze mani olmamalı, ramazanda şu olabilir, işverenler biraz emrindeki çalıştırdıkları insanlara, işçilere karşı kolaylık tanımalı, ramazana uygun bir çalışma sistemi oluşturmalı. Tümden hayatı tatil edemezsiniz, ama ille de diğer aylardaki gibi koşturmaca da olmamalı,orucu uykuya tutturmak kabilinden yat kalk, namal kız , bir daha yat, bu şekildeki orucun bir anlamı da kalmaz ve zaten siz de bundan bir haz duymazsınız."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Ramazan

  ,

  Uyku

  ,

  Sabah

  ,

  Kız

  ,

  Tatil

  ,

  Gece

  ,

  ilçe

  ,

  Karşı