MÜSİAD Konya'da bin fidanı toprakla buluşturdu

MÜSİAD Konya'da bin fidanı toprakla buluşturdu
MÜSİAD Konya'da bin fidanı toprakla buluşturdu
KONYA (AA) - Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla Kızılören...

KONYA (AA) - Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı'nda fidan dikim programı düzenledi.

Derneğin Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, programda yaptığı konuşmada, belirli aralıklarla aileleri de dahil ederek gerçekleştirilen bu tür etkinliklerle yoğun iş temposundan uzaklaşmayı ve kaynaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Ülkenin ekonomi ve siyaset gündeminin oldukça yoğun olduğunu ifade eden Şimşek, "Bizler de gerek iş adamları derneği olarak gerekse bir sivil toplum kuruluşu olarak bu yoğun gündem arasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi

Her yıl çeşitli sebeplerle orman varlıkları ve yeşil alanların yok olduğunu hatırlatan Şimşek, şöyle devam etti:

"Şehrimizin bulunduğu bölgenin iklim koşullarının elverişsiz olmasından dolayı yeşil alan ve orman varlığı bir hayli sınırlı durumda. MÜSİAD Konya Şubesi olarak, bu programımızda önümüzdeki dönemlerde üyelerimizin ve ailelerinin katılacağı sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi gerçekleştirmek amacıyla sorumluluğunu üstlendiğimiz MÜSİAD Konya Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı'mızın etrafına bin adet çam fidanı diktik. Sosyal sorumluluğumuzun gereğini yerine getirerek, hem şehrimizin orman varlığına katkı sağlamak hem de üyelerimiz adına kalıcı bir eser bırakmak istedik."

Konuşmanın ardından, MÜSİAD Konya Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı etrafına bin adet çam fidanı dikildi.

Programa MÜSİAD ve Genç MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri ile aileleri katıldı.