MÜSİAD'ta e-tebligat ve e-denetim uygulamaları konuşuldu

MÜSİAD'ta e-tebligat ve e-denetim uygulamaları konuşuldu
MÜSİAD'ta e-tebligat ve e-denetim uygulamaları konuşuldu
KONYA (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi Cuma Konferansları'nda, vergide e-tebligat ve e-denetim uygulamaları...

KONYA (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi Cuma Konferansları'nda, vergide e-tebligat ve e-denetim uygulamaları konuşuldu.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, açılış konuşmasında, farklı konularda konferanslar düzenleyerek kamuoyu ve iş dünyasını bilgilendirmeye gayret ettiklerini söyledi.

 Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver ise vergi dairesi olarak gerek vergi konusunda ve gerekse de iş dünyasını ilgilendiren yeni uygulamalar konusunda mükelleflerin herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamaları için istişareye önem verdiklerini ifade etti.

Son yıllarda vergi sistemindeki teknolojik gelişmelere ayak uydurmak ve elektronik ortama geçmek adına yoğun çalışmalar yürütüldüğünü belirten Ünver, "Burada en büyük amaç, vakit kaybını önlemek, dosya ve evrak kalabalığının önüne geçerek kamudaki harcamalardan tasarrufu sağlamaktır. Ayrıca bilgilerin daha güvenli bir şekilde saklanması ve bilgilere daha kolay erişim imkanının sağlanması da amaçlar arasında yer alıyor" dedi.

Gelir İdaresi Grup Müdürü Veysel Bostan da mükellef odaklı hizmet sunma anlayışı çerçevesinde yeni getirilen vergisel düzenlemeler hakkında bilgi verdi. 

Konferans, soru-cevap bölümü ile Dr. Şimşek'in günün anısına Musa Kazım Ünver ve Veysel Bostan'a hediye vermesiyle sona erdi.