NEÜ'de "7'den 77'ye Müzik Eğitimi"

NEÜ'de "7'den 77'ye Müzik Eğitimi"
NEÜ'de "7'den 77'ye Müzik Eğitimi"
KONYA (AA) - Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (KONSEM), "7'den 70'e Herkese Müzik Eğitimi"...

KONYA (AA) - Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sürekli Eğitim , Uygulama ve Araştırma Merkezi (KONSEM), "7'den 70'e Herkese Müzik Eğitimi" faaliyetlerine devam ediyor.

NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zafer Kurtaslan, yazılı açıklama göre, "7'den 77'ye Herkese Müzik Eğitimi"yle akademik müzik eğitimini, Konya halkının ayağına getirdiklerini belirtti.

Eğitimlerde keman, piyano, gitar ve bağlama gibi çalgıları 7'den 70'e herkese öğretecek programlarının bulunduklarını vurgulayan Kurtaslan, "Programlarımız 3'er aylık kur şeklinde. Her kur bitiminde sertifika veriyoruz ve ayrıca konserlerimiz oluyor. Burada müzik eğitimi alan aileler de çocuklarıyla birlikte eğlenerek ve kaliteli zaman geçirerek öğrenmiş oluyorlar. Müzik yoluyla bu birlikteliği sağlamış olduk" ifadelerini kullanıldı.

Kurtaslan, 1 Aralık'ta Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestras'ında 9 şubenin bir araya gelerek konser düzenlediklerini bildirerek, "Biz, 9'uncu şubeyiz ve bizden de 4 öğrenci konserde yer aldı. Orada çok güzel bir etki oluşturduk. Her yıl,  Türkiye 'nin prestijli salonlarında konserlerimiz devam edecek" dedi.