NEÜ'de Geleneksel Gençlik ve Kültür Şöleni etkinlikleri başladı

NEÜ'de Geleneksel Gençlik ve Kültür Şöleni etkinlikleri başladı
NEÜ'de Geleneksel Gençlik ve Kültür Şöleni etkinlikleri başladı
KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ereğli Yerleşkesinde başlayan Gençlik ve Kültür Şöleni Etkinlikleri, Ahmet Keleşoğlu Eğitim...

KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ereğli Yerleşkesinde başlayan Gençlik ve Kültür Şöleni Etkinlikleri, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde devam ediyor.

NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, yaptığı konuşmada, şenliğin hem bilimsellik adına hem de sanat adına oldukça doyurucu bir içeriğe sahip olduğunu söyledi.

Ereğli ve Seydişehir'deki bahar şenliklerinin de kurum aidiyeti içerisinde güzel bir ortamda geçtiğini ifade eden Yüksek, "Başarılı bir yılın sonunda sizlerin de bu şenliği hak ettiğinize inanıyorum. Etkinliğin güzel ve verimli geçmesini diliyorum" dedi.

Öğrencilerin yoğun geçen bir yılın sonunda yorgunluklarını bir nebze atacakları etkinlikte ilk olarak fakülteler arasında yapılan müsabakalarda futbol , voleybol, basketbol ve masa tenisi kategorilerinde dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin hazırladığı grafik tasarım sergisinin gezilmesinin ardından öğrencilere şenlik pilavı ikram edildi.

Karabük Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi sundukları gösteriler ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Etkinlik, Öğretim Görevlisi Adnan Kılıçaslan'ın Türk Sanat Müziği ve Öğretim Görevlisi Atila Özdek'in Türk Halk Müziği konserinin ardından Açık Hava Sineması ile devam etti.

İki gün sürecek şenlikte Karaoke Ses Yarışması, NEÜ Halk Oyunları Topluluğunun gösterileri, Tiyatro Topluluğunun sergileyecekleri oyun ve Minikler Korosu'nun sunacakları müzik ile öğrencilerin iyi vakit geçirmelerine olanak sağlanacak.