NEÜ'ye hukuk fakültesi açılıyor

NEÜ'ye hukuk fakültesi açılıyor
NEÜ'ye hukuk fakültesi açılıyor
KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) 2010 yılında kurulmasına rağmen 14 fakülte, 3 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 4 enstitü ile...

KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) 2010 yılında kurulmasına rağmen 14 fakülte, 3 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 4 enstitü ile eğitim -öğretim hayatına hukuk fakültesi de eklendi.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, köklü geçmişi olan fakülteleri ve yeni bölümleri ile kaliteli eğitimin öncülerinden olduğunu belirterek, üniversiteye ve Konya'ya yeni bir hukuk fakültesinin daha kazandırılmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

Şeker, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yeni açılacak hukuk fakültemizde; hakkın ve hukukun sağlanıp korunması için kutsi bir vazife ifa edecek güzel insanlar ve hukukçular yetiştirmeye gayret edeceğiz. Hukuk fakültemizin kazandırılmasında emeği geçen YÖK Başkanı ve üyelerine teşekkürü bir borç bilirim."

20 Ağustos 2008 tarih ve 2015/8052 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile açılmasına karar verilen NEÜ Hukuk Fakültesinin açılma kararı 27 Ağustos 2015 tarih 29.458 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlandı.