"Okşayan Eller Olalım" projesi Beyşehir kampı

"Okşayan Eller Olalım" projesi Beyşehir kampı
"Okşayan Eller Olalım" projesi Beyşehir kampı
KONYA (AA) - Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği (RİDA) ile İçişleri Bakanlığı ortaklığında yapılan "Okşayan Eller Olalım" projesinin...

KONYA (AA) - Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği (RİDA) ile İçişleri Bakanlığı ortaklığında yapılan "Okşayan Eller Olalım" projesinin Beyşehir kampı gerçekleştirildi.

Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri'nde yapılan kampın izci lideri Ertuğrul Kirdiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, izcilik çalışmalarında kampların önemine dikkati çekti.

Eğlenirken öğrenmenin ve öğrendiklerini yaşayarak tatbik etmenin gerektiğini vurgulayan Kirdiş, "Kampımızı da bu amaçlar doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Kampımıza katılan yavrukurt ve izcilerin heyecanları gözlerinden okunuyor. İzci kampımız 5 izci liderinin nezaretinde gerçekleşiyor. 3 gün olarak düzenlediğimiz kampa 65 izci, 5 izci lideri, 3 izci gönüllüsü katıldı" diye konuştu.

Kirdiş ayrıca, farklı hava şartları ile değişik faaliyet şansı yakalayan izcilerin zor durumlarla baş etme konusunda tecrübe kazandığını belirtti.