Organik Tarım Altyapısı Güçlendirilmesi projesi

Organik Tarım Altyapısı Güçlendirilmesi projesi
Organik Tarım Altyapısı Güçlendirilmesi projesi
KONYA (AA) - Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) ile Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürülüğünce gerçekleştirilen, "Hamzalar Bölgesinde Organik Tarım...

KONYA (AA) - Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) ile Konya Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürülüğünce gerçekleştirilen, "Hamzalar Bölgesinde Organik Tarım Pazarlama Altyapısının Güçlendirilmesi" projesi kapsamında sertifika töreni düzenlendi.

Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Mehmet Tugay bir otelde düzenlenen toplantıda, Konya'da 26 ilçede organik tarım yapıldığını söyledi.

Konya'da geçen yıl kurulan Organik Tarım Derneği'nin kuruluşunun tamamlanmasıyla faaliyetine başladığını anlatan Tugay, üreticilerin organik ürüne yönelik güveninin artacağını aktardı.

Tugay, "Hamzalar Bölgesinde Organik Tarım Pazarlama Altyapısının Güçlendirilmesi" projesi kapsamında sertifika törenin gerçekleştirildiğini belirterek, projeyle organik üretimin daha fazla üretici tarafından benimsenmesinin amaçlandığını bildirdi.

Projenin, Hamzalar Mahallesi'nde organik üzümün pazarlama altyapısının güçlenmesine katkı sağlayacağını da vurgulayan Tugay, program kapsamında eğitimler gerçekleştirildiğini bildirdi.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Mevlana

  ,

  Tarım

  ,

  gıda