Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'dan Konya'ya gölet müjdesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'dan Konya'ya gölet müjdesi
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'dan Konya'ya gölet müjdesi
KONYA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun, Konya'da inşa edilecek 4 adet gölet ve sulama projesinin kamulaştırmalarının...

KONYA (AA) -  Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun, Konya'da inşa edilecek 4 adet gölet ve sulama projesinin kamulaştırmalarının yapılabilmesi için gerekli olurları imzaladığı bildirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 'ndan yapılan yazılı açıklamada, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşa edilecek Seydişehir Ortakaraören Göleti ve Sulaması, Hüyük Çamlıca Göleti ve Sulaması, Ilgın Aşağıçiğil 2 Göleti ve Sulaması ile Doğanhisar Deveyolu Göleti ve Sulaması için gerekli kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı kararı alınması hususunda olurların düzenlendiği belirtildi.

DSİ Genel Müdürlüğü'nce düzenlenerek Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na sunulan olurların, Eroğlu tarafından aynı gün imzalandığı ifade edilen açıklamada, şunylar kaydedildi:

"Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından kamulaştırma yapılabilmesi için olur verilen Seydişehir Ortakaraören Göleti ve Sulaması ile 530 dekar, Hüyük Çamlıca Göleti ve Sulaması ile 810 dekar, Ilgın Aşağıçiğil 2 Göleti ve Sulaması ile 530 dekar ve Doğanhisar Deveyolu Göleti ve Sulaması ile de 710 dekar araziye su temin edilecek."

Eroğlu, bu tesislerin hizmete alınmasıyla yöredeki çiftçilerin aynı topraklarda daha fazla gelir elde edeceklerini ifade etti.