Ortaokul öğrencileri yazarlarla buluşuyor

Ortaokul öğrencileri yazarlarla buluşuyor
Ortaokul öğrencileri yazarlarla buluşuyor
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya'daki çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde hayata geçirilen Medeniyet Okulu...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya'daki çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde hayata geçirilen Medeniyet Okulu Projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik yazar buluşmaları başladı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde eğitimci-yazar Bestami Yazgan'ın katılımıyla başlayan ilk programa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Yazgan, yaptığı konuşmada öğrencilere kitap okumanın önemini anlattı.

Bir kitap okunduğunda o yazarın yıllar boyunca elde ettiği birikime sahip olunacağına dikkati çeken Yazgan, "Öğretmenlerinizi dikkatle dinlediğinizde 30 yıllık, 40 yıllık, 50 yıllık birikime sahip olursunuz ve böylece kaliteniz artar" dedi.

8 ay boyunca her ay farklı değerin ele alınacağı Yazar Buluşmaları kapsamında her ay ikisi merkez, ikisi ilçede olmak üzere 4 programda yazarlar öğrencilerle buluşacak.