Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Anadolu Efes Başantrenörü Ivkovic: "Sakatlıklara rağmen bu maçı kazandığımız için mutluyuz" - Torku Konyaspor Yardımcı Antrenörü Yolcu: "Bu kadar top kaybı yapacağımızı düşünmüyordum. Artık önümüze bakacağız"

KONYA (AA) -  Anadolu Efes'in Başantrenörü Dusan Ivkovic, Torku Konyaspor'un iyi oyuncuları olduğunu bildiklerini ve sakatlıklara rağmen maçı kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Ivkovic, Türkiye Basketbol Ligi'nde Torku Konyaspor'u 74-64 yendiklerini maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın başından itibaren oyunun kontrolünü elinde bulundurduklarını ifade etti.

Takımının mücadelesiyle galibiyeti hak ettiklerini anlatan Ivkovic, son üç günde üç farklı şehirde maç yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu sabah ben bile otelde uyandığımda 'nerdeyim' diye düşündüm. Bu oyuncular için daha da zor. Torku Konyaspor'un iyi oyuncuları olduğunu biliyorduk. Zorlu olacağını tahmin ediyorduk. Sakatlıklara rağmen bu maçı kazandığımız için mutluyuz. Sakat oyuncularımızın en kıza zamanda aramıza katılmasını bekliyoruz. Önümüzde kritik bir süreç var. Zorlu rakiplerle maçlarımız var. Önümüzdeki günler bizim için çok önemli."

Torku Konyaspor Yardımcı Antrenörü Murat Yolcu ise maçın kendileri açısından zorlu geçtiğini bildirdi.

Troy'un eksikliğini maçta hissettiklerini anlatan Yolcu, "Yerine giren oyuncularımızın oyunu kıracağını biliyorduk. Bu kadar top kaybı yapacağımızı düşünmüyordum. Ama sıkıntı yok sakatsız ve cezasız maçı atlattık. Artık önümüze bakacağız" ifadelerini kullandı.

Yolcu, ligde 6 galibiyetlerinin bulunduğunu anımsatarak, "Önümüzde zor bir fikstür var. Dört büyük ve önemli maçımız var. İki galibiyet elde etmemiz halinde bizi üst sıralara taşıyacaktır. Amacımız ilk 8'in içinde olmak. Evimizdeki  Beşiktaş ve Gaziantep maçlarını almamız lazım. Kendi fikrim bu. Sonuna kadar da savaşacağız" diye konuştu.