"Potanın Kartalları" evinde kazanmak istiyor

"Potanın Kartalları" evinde kazanmak istiyor
"Potanın Kartalları" evinde kazanmak istiyor
- Torku Konyaspor Basketbol Kulübü Başantrenörü Bekir: - "Hafta içinde çok iyi çalışıp iyi konsantre olarak evimizdeki müsabakayı kazanmaya çalışacağız"

KONYA (AA) - Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Torku Konyaspor Basketbol Kulübü Başantrenörü Aziz Bekir, hafta içinde çok iyi çalışıp iyi konsantre olarak sahalarındaki müsabakayı kazanmak istediklerini söyledi.

Bekir, yaptığı açıklamada, rakip takımların hamlelerine karşılık takımı güçlendirmek adına yeni bir transfer gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Geride kalan 14 maçın sonunda kimsenin beklemediği bir performans sergilediklerini vurgulayan Bekir, bunu devam ettirebilmek adına bir hamle yapmaları gerektiğini dile getirdi.

Bekir, Hakim Warrick'i alarak bu hamleyi gerçekleştirdiklerini anlatarak, "Transferin faydalı olacağına ve pota altında elimizi güçlendireceğine inanıyoruz. Rakiplerimizin yaptığı transferler sonunda ligin ikinci yarısının çok daha sert ve çetin geçeceğini düşünüyorum. Bu nedenle kendimizi güçlendirmemiz gerekiyordu" dedi.

Hafta sonu sahasında Royal Halı Gaziantep'i konuk edeceklerini anımsatan Bekir, şunları kaydetti:

"İlk devrenin son maçında yine dış atışlarda etkili bir takıma karşı evimizde mücadele edeceğiz. Geçen iki maçta Beşiktaş İntegral Forex ve Türk Telekom'a karşı zorlandık. Onlarda dışarıdan etkili oynayan takımlardı. Hafta içinde çok iyi çalışıp iyi konsantre olarak evimizdeki müsabakayı kazanmaya çalışacağız. Yeni transferimiz ve De Vries'in takıma katılmasıyla farklı bir motivasyonla ilk yarıyı galibiyetle bitirmek istiyoruz."