RİBAT 57 merkezde 100 bin kişiye aşure dağıttı

RİBAT 57 merkezde 100 bin kişiye aşure dağıttı
RİBAT 57 merkezde 100 bin kişiye aşure dağıttı
KONYA (AA) - Ribat Eğitim Vakfı Aşevince, Muharrem ayı dolayısıyla 57 farklı merkezde düzenlenen programlarda, 100 bin kişiye aşure ikram...

KONYA (AA) - Ribat Eğitim Vakfı Aşevince, Muharrem ayı dolayısıyla 57 farklı merkezde düzenlenen programlarda, 100 bin kişiye aşure ikram edildi.

Ribat Eğitim Vakfı Ribat Aşevi Müdürü Abdullah Çay, yaptığı açıklamada, aşevi olarak her yıl geleneksel olarak düzenledikleri aşure ikramına bu yıl da devam ettiklerini söyledi.

Müslümanların birlik ve beraberliğinin önemli olduğunu belirten Çay, "Bugün Müslümanların içinde bulunduğu vahim tablo aslında Kerbela'nın bir süreklilik arz ettiğini de göstermektedir. Keşke Kerbela'dan ders alınsa ve o acı gün kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize vesile olsa, bir daha tarihte yaşanan hatalar yaşanmasa" dedi.

Çay, düzenledikleri programlarda aşure ikramının yanı sıra Kur'anı Kerim de okuduklarını belirterek, aşevi olarak bir taraftan aşevi hizmeti yürütürken bir taraftan da toplumun sevincini, üzüntüsünü paylaştıklarını ifade etti.