Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karaman:

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karaman:
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karaman:
- "Saadet Partisi, 81 ilde 550 milletvekili adayı ile seçimlere girecektir"

KONYA (AA) - Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, partilerinin 81 ilde 550 milletvekili adayı ile seçimlere gireceğini bildirdi.

Karaman, partisinin Konya'da bir toplantı salonunda düzenlenen, Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'nda, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye 'nin en önemli seçimlerinden biri olduğunu söyledi.

Saadet Partisi'nin seçimlere iddialı şekilde hazırlandığını ifade eden Karaman, Türkiye'deki seçimlerin dünya mazlumlarını da yakından ilgilendirdiğini belirtti.

Karaman, iktidara gelmeleri halinde yapacakları hizmeti anlatacaklarını belirterek, "Seçimler sonucunda inşallah Saadet Partisi'nin Meclis'e girmesiyle Milli Görüş, TBMM'de temsil edilecektir. Saadet Partisi, 81 ilde 550 milletvekili adayı ile seçimlere girecektir" dedi.

- SP'nin seçimlere ittifak içinde gireceği iddiaları

Kamuoyunda, partisinin diğer parti ve oluşumlarla ittifak içinde seçimlere gireceği yönünde iddialar olduğunu hatırlatan Karaman, şunları kaydetti:

"Partimizle ilgili basın yoluyla çeşitli iddialar var. Bunlara itibar etmeyin. 'Bazı siyasiler, parti temsilcileri ittifak çabası içinde görüşmeler yapıyor' diye ithamlar var. Birincisi kapımız herkese açıktır, gelene 'git' diyemeyiz. Fakat bu iddialar ile Saadet Parti'mizin imajına yönelik yıpratma çabaları var. Genel Başkanımız Mustafa Kamalak'ın ağzından duymadığınız sürece bu iddialara inanmayın. Partimiz, hazine yardımı almadan kendi imkanları ve partililerin, gönüllülerin desteğiyle çalışmalarını yürüten bir partidir."

Konuşmanın ardından, Konya milletvekilliği için temayül yoklaması yapıldı. 

Toplantıya, Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım ile partililer katıldı.