Sancak Yüzme Havuzu açıldı

Sancak Yüzme Havuzu açıldı
Sancak Yüzme Havuzu açıldı
- Selçuklu Belediyesi tarafından yaptırılan Sancak Yüzme Havuzu törenle açıldı

KONYA (AA) - Selçuklu Belediyesince ilçeye kazandırılan Sancak Yüzme Havuzu'nun açılışı yapıldı.

Sancak Mahallesi'ne yapılan yüzme havuzunun açılış töreninde konuşan Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Konya'nın ve Selçuklu' nun her türlü hizmete ve çağdaş imkanlara layık olduğunu söyledi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da belediye olarak ilçenin sosyal hayatına önemli katkılar yaptıklarını ifade etti.

Her yaştan insanın sosyal hayata katılması amacıyla önemli tesisler inşa ettiklerini vurgulayan Altay, şöyle devam etti:

" Bugün de ilçe belediyesi olarak inşa edilen ilk yüzme havuzunun açılışını gerçekleştiriyoruz. 8 mahalle konağımızda, hanımlar lokalimizde 23 bin üyemize hizmet veriyoruz. 11'e ulaşan spor salonumuzla her yaş grubundan ama özellikle çocuklarımızın spor yapması için çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle okullarımızda 42'ye ulaşan suni çim sahamızla çocuklarımızın, öğrencilerimizin artık daha iyi mekanlarda spor yapmasını sağlıyoruz. FIFA standartlarında 2 suni çim saha ile amatör spora destek veriyoruz. Bugün burada açılışını yapacağımız yüzme havuzu ve inşallah haziran ayında açılışını gerçekleştireceğimiz yüzme havuzu ile önemli bir eksiği tamamlıyoruz. Yine 2 kapalı 4 açık korttan oluşan tenis kortu kompleksimiz tamamlandı. En kısa sürede hizmet verecek."

- "Spora büyük yatırımlar yaptık"

Alltay, spora büyük yatırımlar yaptıklarına işaret ederek, "17 branşta 3 bin 850 lisanslı sporcuya hizmet veren Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü,  Türkiye 'nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi. Böylece çocuklarımızı genç yaşta spora alıştırıyoruz" dedi.

Uygun fiyatla her gelir grubundan insanın havuzdan yararlanmasını istediklerini dile getiren Altay, "Halkımızdan gelen yoğun talep üzerine ücrette indirim yapma gereği duyduk. Buradan bunun da müjdesini vermek istiyorum. İnşallah bu ay meclisimizin de kararı ile havuz ücretlerimizi 200 liraya çekiyoruz. 3 aylık 200 lira bedelle vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacağız. Kayıtlı üyelerimizden ücret ödeyenleri mağdur etmemek için hizmetimizden faydalanma sürelerine ilave yapacağız" diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ise amatör spor ve sporculara sağladığı modern tesislerden dolayı belediyeye teşekkür etti.

Duanın ardından Sancak Yüzme Havuzu'nun açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Törene, AK  Parti Konya Milletvekili adayı Ömer Ünal, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.