Saraybosna Belediye Başkanı Komsiç, "kardeş şehir" Konya'da

Saraybosna Belediye Başkanı Komsiç, "kardeş şehir" Konya'da
Saraybosna Belediye Başkanı Komsiç, "kardeş şehir" Konya'da
- Konya'nın kardeş şehri olan Saraybosna'nın Belediye Başkanı Komsiç, Büyükşehir Belediyesinin KOMEK Bosna Hersek Kurs Merkezi ile Saraybosna Parkı'nı gezdi - Komsiç: "Saraybosna'da çini eserler üretilip tüm Avrupa'ya dağıtılmasını arzu ediyoruz"

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesinin KOMEK Bosna Hersek Kurs Merkezi ile Saraybosna Parkı'nı gezen Saraybosna Belediye Başkanı İvo Komsiç, Konya'nın en büyük mahallesine Bosna Hersek, bir büyük caddeye de Aliya İzzetbegoviç ismini veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Bazı temaslarda bulunmak için Konya'ya gelen Komsiç, Konya Büyükşehir Belediyesinin Bosna Hersek Mahallesi'nde bulunan meslek edindirme kursları ile Saraybosna Parkı'nda incelemelerde bulundu.

Bosna Hersek Sadrettin Kütükcü Kurs Merkezi'ni gezen Komsiç, sınıfları inceleyerek açılışa hazırlanan "Selçuklu'dan Günümüze" isimli sergiyi gezdi.

Sergideki Selçuklu ve Osmanlı dönemleri ile günümüzü yansıtan eserleri yakından inceleyen Başkan Komsiç, Konya Büyükşehir Belediyesinin Saraybosna'daki KOMEK şubesinde de benzer eserler yapıldığını ancak buradaki eserlerden, özellikle çinilerden çok etkilendiğini dile getirdi.

Komsiç, Saraybosna'da çini eserler üretilip tüm Avrupa 'ya dağıtılmasını arzu ettiklerini belirtti.

Konuk başkan, Konya'nın en büyük mahallesine Bosna Hersek, Ankara yolunu İstanbul yoluna bağlayan caddeye de Aliya İzzetbegoviç ismini veren Konya Büyükşehir Belediyesine, Başkan Tahir Akyürek'e ve Konya halkına teşekkür etti.

Saraybosna'nın kardeş şehri olan Konya'da kendilerine gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını kaydeden İvo Komsiç ve eşine çini tablo ile ebru baskılı şal hediye edildi.