Sarayönü'nde TOKİ konutları kura çekimi

Sarayönü'nde TOKİ konutları kura çekimi
Sarayönü'nde TOKİ konutları kura çekimi
KONYA (AA) - Sarayönü Belediyesi ve TOKİ ortaklığında, Sarayönü ilçe merkezi ve Ladik Mahallesi'nde inşa edilen konutların hak sahiplerinin...

KONYA (AA) - Sarayönü Belediyesi ve TOKİ ortaklığında, Sarayönü ilçe merkezi ve Ladik Mahallesi'nde inşa edilen konutların hak sahiplerinin belirlenmesi amacıyla kura çekimi yapıldı.

TOKİ idaresinden gelen heyet ve Sarayönü Noterliği tarafından, Sarayönü Belediyesi düğün salonunda ve Ladik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen çekilişte, hak sahipleri heyecan yaşadı. Sarayönü'nde 247 kişi, Ladik Mahallesi'nde ise 234 kişi yeni evine kavuşmanın heyecanını yaşadı.

Kura çekimleri ilk olarak Sarayönü merkezde gerçekleştirildi. Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yaptığı konuşmada ilk talep oluştuğunda öncelikle 144 dairelik bir proje planladıklarını daha sonra vatandaşların yoğun talebi üzerine konut sayısını artırmaya karar verdiklerini söyledi.

Boş kalan daireler için TOKİ'nin belirleyeceği bir tarihte yeniden müracaat alınacağını belirten Solak, "Bu tarih belli olduğunda kamuoyuna duyurulacak. Gelen müracaatlar konut sayısını geçerse hak sahipleri kura ile belirlenecek. Ticaret merkezi ise daha sonra ihale ile satışa çıkarılacak. Tüm hak sahiplerimize ve ilçemize hayırlı olsun" diye konuştu.

Konuşmanın ardından kura çekimine geçildi. Sarayönü'nde 247 kişi, Ladik Mahallesi'nde ise 234 kişi yeni evine kavuşmanın heyecanını yaşadı.