Şehit ailelerinden Özaltun'a ziyaret

Şehit ailelerinden Özaltun'a ziyaret
Şehit ailelerinden Özaltun'a ziyaret
KONYA (AA) - Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir ve Konyalı şehit aileleri, Beyşehir Belediye Başkanı Murat...

KONYA (AA) - Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir ve Konyalı şehit aileleri, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun'u makamında ziyaret etti. 

Başkan Özaltun, burada yaptığı konuşmada, şehit aileleri ve gazilerin başlarının tacı olduğunu söyledi.

Şehit ve gazilerin huzur ve barış içerisinde yaşanabilmesi için canları pahasına vatanı koruduğunu ifade eden Özaltun, "Her zaman sizlerin yanındayız. Sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Beyşehir Gölü için Sultan Alaeddin Keykubat  'cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır' demiş. Ben de dünyadaki cennete hoş geldiniz diyorum. Dünyadaki cenneti gördünüz, inşallah öbür dünyadaki cenneti de hep birlikte görmek dileğiyle" diye konuştu.

Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir ise Özaltun'a teşekkür ederek, "Bir Konyalı olarak Türkiye'deki belediye başkanlarımıza örnek bir davranışta bulunuyorsunuz. Bu sıcak davranışınız ve misafirperverliğinizden ötürü sizlere çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Başkan Özaltun, şehit aileleri onuruna bir restoranda yemek verdi. Heyet, yemekten sonra tarihi Eşrefoğlu Camisi'ni, Yaka Manastır Mesire Alanı'nı ve ilçe merkezindeki şehitliği ziyaret etti. Ziyaret, düzenlenen tekne turuyla sona erdi.